Бухорода I Халқаро ёшлар туризм форуми ўтказилади
Жорий йил 10-11декабрь кунлари Бухоро шаҳрида I Халқаро ёшлар туризм форуми ўтказилади, деб хабар бермоқда «Дунё» АА мухбири.
Лойиҳа ташаббускори Бухоро вилояти Туризмни ривожлантириш департаментига кўра, онлайн-форумда 20 дан ортиқ хорижий делегат иштирок этади.
Тадбирни ташкил қилишдан мақсад маҳаллий ва хорижий мутахассислар ва талабаларнинг юқори салоҳиятли илмий ишланмалари, start-up лойиҳаларини аниқлаб, ҳаётга тадбиқ этиш ҳамда туризм соҳасида етук кадрларни етиштиришга кўмаклашишдан иборат.

Бухара готовится к Международному молодежному туристическому форуму
10-11 декабря в Бухаре впервые пройдет Международный молодежный туристический форум, сообщает корреспондент ИА «Дунё».
По данным Государственного комитета по развитию туризма, в мероприятии посредством видеоконференцсвязи примут участие более 20 зарубежных делегатов.
Форум, инициатором которого стал Департамент по развитию туризма Бухарской области, ориентирован на выявление и реализацию перспективных научных разработок местных и иностранных студентов, специалистов, start-up проектов и повышение квалификации кадров в сфере туризма.