Бухорода I Халқаро ёшлар туризм форуми ўтказилади
Жорий йил 10-11декабрь кунлари Бухоро шаҳрида I Халқаро ёшлар туризм форуми ўтказилади, деб хабар бермоқда «Дунё» АА мухбири.
Лойиҳа ташаббускори Бухоро вилояти Туризмни ривожлантириш департаментига кўра, онлайн-форумда 20 дан ортиқ хорижий делегат иштирок этади.
Тадбирни ташкил қилишдан мақсад маҳаллий ва хорижий мутахассислар ва талабаларнинг юқори салоҳиятли илмий ишланмалари, start-up лойиҳаларини аниқлаб, ҳаётга тадбиқ этиш ҳамда туризм соҳасида етук кадрларни етиштиришга кўмаклашишдан иборат.

Bukhara prepares for the International Youth Tourism Forum
International Youth Tourism Forum in Bukhara will be held on December 10-11, reports “Dunyo” IA correspondent.
According to the State Committee for Tourism Development, over 20 foreign delegates will take part in the event via videoconference.
The forum, initiated by the Department for Tourism Development of Bukhara Region, focuses on identifying and implementing promising scientific developments of local and foreign students, specialists, startup projects and improving the qualifications of personnel in tourism.