Ўзаро ҳамкорликнинг янги йўналишлари
Жорий йилнинг 19 ноябрь куни Ўзбекистон Республикаси ИИВ Халқаро ҳамкорлик бошқармаси ва Украина Миллий полицияси халқаро ҳамкорлик Департаменти бошлиқларининг икки давлат вазирликлари ўртасидаги ҳамкорлик йўналишлари ва ўзбек-украин идоралараро мувофиқлаштирувчи ишчи гуруҳ ташкил этиш ва икки давлат шартнома-ҳуқуқий базаси муҳокамасига бағишланган видеоконференцалоқа учрашуви бўлиб ўтди.
Учрашув давомида томонлар ишчи гуруҳ фаолиятини ташкил этиш, икки давлат шартнома-ҳуқуқий базасида қайта кўриб чиқилиши зарур бўлган ҳукуматлар ва идоралараро ҳужжатлар ҳамда янги битимлар лойиҳаларини ишлаб чиқиш билан боғлиқ бўлган масалалар, шунингдек терроризм ва экстремизм, ноқонуний миграция, одам савдоси ва бошқа турдаги жиноятларга қарши курашда Ўзбекистон ва Украина ички ишлар вазирликлари ўртасидаги ҳамкорлик масалаларини муҳокама қилдилар.
Учрашув якунига кўра томонлар ҳуқуқни муҳофаза қилиш соҳасида ҳамкорликнинг янги йўналишлари ва икки давлат вазирликлари ўртасида халқаро ҳужжатлар ишлаб чиқиш масалалари бўйича келишиб олдилар.

Новые направления двустороннего сотрудничества
19 ноября текущего года состоялась встреча в формате видеоконференцсвязи между начальниками Управления международного сотрудничества МВД Республики Узбекистан и Департамента международного сотрудничества Национальной полиции Украины по обсуждению двустороннего сотрудничества, также вопроса создания узбекско-украинской межведомственной координационной рабочей группы и договорно-правовой базы двух государств.
В ходе переговоров стороны обсудили вопросы создания деятельности рабочей группы, рассмотрения проработки необходимых межправительственных и межведомственных документов в правоохранительной сфере, также вопросы нынешних состояний и дальнейших перспектив деятельности министерств Узбекистана и Украины по обмену информацией в сфере борьбы с терроризмом, экстремизмом, незаконной миграцией, торговлей людьми и другими видами преступлений.
По итогам переговоров стороны пришли к общему мнению по сотрудничеству в правоохранительной сфере и проработке международных документов между министерствами Узбекистана и Украины.