Душанбе шаҳрида Ўзбекистон ва Тожикистон дўстлик ва ҳамкорлик парламентлараро гуруҳларининг биринчи қўшма йиғилиши бўлиб ўтади
2020-09-20 | Сиёсат
Тожикистон пойтахтида Ўзбекистон парламент делегациясининг икки мамлакат дўстлик ва ҳамкорлик парламентлараро гуруҳларининг биринчи қўшма йиғилишида иштирок этиши кутилмоқда, деб хабар бермоқда “Дунё” АА мухбири Тожикистоннинг “Ховар” агентлигига таяниб.
Олий Мажлис палаталари вакилларидан иборат Ўзбекистон делегациясига Қонунчилик палатаси раисининг ўринбосари Улуғбек Иноятов раҳбарлик қилади.
Мажлиси намояндагоннинг Ўзбекистон парламенти билан дўстлик ва ҳамкорлик гуруҳига Тожикистон Республикаси Мажлиси Олининг Мажлиси намояндагон раиси муовини Дилрабо Мансури бошчилик қилади.
“Ховар” маълумотига кўра, Парламент делегацияларининг учрашувларини 21 сентябрь куни ўтказиш режалаштирилган.
Ўзбекистон делегацияси Мажлиси намояндагон раиси Маҳмадтоир Зокирзода билан ҳам учрашиб, Турсунзода шаҳрига ташриф буюради.

В Душанбе состоится первое совместное заседание парламентских групп дружбы и сотрудничества Узбекистана и Таджикистана
2020-09-20 | Политика
20 сентября в столице Таджикистана ожидается парламентская делегация Узбекистана для проведения первого совместного заседания парламентских групп дружбы и сотрудничества двух стран, сообщает корреспондент ИА «Дунё» со ссылкой публикацию таджикского агентства «Ховар.
Делегацию Узбекистана, в состав которого входят представители обеих палат Олий Мажлиса возглавляет заместитель председателя Законодательной палаты Улугбек Иноятов.
Группу дружбы и сотрудничества Маджлиси намояндагон с Парламентом Узбекистана возглавляет заместитель председателя Маджлиси намояндагон Маджлиси Оли Республики Таджикистан Дилрабо Мансури.
Встречи парламентских делегаций запланированы на 21 сентября в Душанбе, уточняет «Ховар».
Узбекская делегация также встретится с председателем Маджлиси намояндагон Махмадтоиром Зокирзода и посетит город Турсунзаде.