МДҲ Ижроия қўмитасининг Ҳуқуқий департаменти билан маслаҳатлашувлар ўтказилди
2020 йилнинг 17 сентябри куни Ўзбекистон Республикасининг Мустақил Давлатлар Ҳамдўстлигидаги раислиги доирасида Ўзбекистон Ташқи ишлар вазирлиги Шартнома-ҳуқуқ бошқармаси ва МДҲ Ижроия қўмитасининг Ҳуқуқий департаменти ўртасида видеоконференция шаклида маслаҳатлашувлар бўлиб ўтди.
Тадбирда МДҲ Давлат раҳбарлари кенгаши ва Ташқи ишлар вазирлари кенгашининг бўлажак йиғилишлари давомида ҳужжатларни имзолаш тартиби, шунингдек, МДҲ иштирокчи-давлатлари ташқи ишлар вазирликларининг юридик хизматлари раҳбарлари Маслаҳатлашув қўмитасининг кейинги мажлисини ўтказиш бўйича фикр алмашилди.

О консультациях с Правовым департаментом Исполкома СНГ
В рамках председательства Республики Узбекистан в Содружестве Независимых Государств 17 сентября 2020 года в режиме видеоконференцсвязи состоялись консультации между Договорно-правовым управлением Министерства иностранных дел Республики Узбекистан и Правовым департаментом Исполнительного комитета СНГ.
В мероприятии стороны обменялись мнениями по вопросу процедуры подписания документов в ходе предстоящих заседаний Совета глав государств и Совета министров иностранных дел СНГ, а также проведению следующего заседания Консультативного комитета руководителей правовых служб министерств иностранных дел государств-участников СНГ.