ЮНИСЕФ ваколатхонаси раҳбари билан учрашув
2020 йилнинг 17 сентябрь куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов БМТ Болалар жамғармаси (ЮНИСЕФ)нинг мамлакатимиздаги ваколатхонаси янги раҳбари Мунир Мамедзадени қабул қилди.
М.Мамедзаде ўзининг лавозимга тайинланиши тўғрисидаги ЮНИСЕФ ижрочи директори Ҳенриетта Фор хатини Вазирга тақдим этди.
Суҳбат давомида Ўзбекистон ва ЮНИСЕФ ўртасидаги ўзаро алоқаларни ривожлантиришнинг бугунги ҳолати ва устувор йўналишлари, хусусан, болалар ҳуқуқлари ва манфаатларини ҳимоя қилишга қаратилган лойиҳалар ҳақида сўз юритилди.

Meeting with UNICEF Representative in Uzbekistan
On September 17, 2020, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan Abdulaziz Kamilov received the newly appointed UNICEF Representative in Uzbekistan, Munir Mammadzade.
M. Mammadzade presented to the Minister a letter from UNICEF Executive Director Henrietta Fore about his appointment to Uzbekistan.
The parties considered the current state and priority areas for further development of interaction between Uzbekistan and UNICEF, in particular projects aimed at protecting the rights and interests of children.