Ўзбек боксчиларининг шонли ғалабалари давом этади
Куни кеча Россия Федерациясининг Москва шаҳрида ташкил қилинган профессионал бокс кечасида ҳамюртимиз Равшан Маҳамаджонов улкан муваффақиятга эришди. Ёш боксчимиз WBC YOUTH камари учун кечган жангда украиналик Волдомир Гордиенкога қарши рингга кўтарилиб, рақибини мағлубиятга учратди.
Таъкидлаш жоиз, WBC YOUTH профессионал боксда иштирок этаётган 23 ёшгача бўлган чарм қўлқоп усталари учун жаҳон чемпионлик камари ҳисобланади. Регламентга кўра, чемпионлик жанги 8 раундга мўлжалланган эди ва унда Маҳамаджонов яққол устунлик намойиш қилди.
Ҳамюртимиз ушбу ғалабадан сўнг бугун Тошкентга қайтиб келди. Боксчимизни кутиб олиш маросимида МОҚ номидан Бош котиб Ойбек Касимов, Жисмоний тарбия ва спорт вазирининг биринчи ўринбосари Равшан Ирматов, Ўзбекистон профессионал бокс федерацияси вакиллари, спортчимизнинг яқинлари ва мухлислар иштирок этди.
Маълумот учун, Равшан Маҳамаджонов 1999 йил Тошкентда таваллуд топган. 2017 йилдан профессионал боксга кириб келган. Ёш боксчимиз шу пайтгача 10 та жанг ўтказган бўлиб, уларнинг барчасида ғалаба қозонган. Ўзбекистон Миллий олимпия қўмитаси Равшан Мамажоновнинг келгуси фаолиятида ҳам улкан муваффақиятлар тилаб қолади.

Продолжаются победы узбекских боксёров
Недавно в Москве был организован вечер профессионального бокса и следует отметить, что наш представитель Равшан Махамаджонов достиг успеха. Наш молодой боксёр поднялся на ринг против украинца Володимира Гордиенко за пояс WBC YOUTH и одержал яркую победу.
Следует отметить, что WBC YOUTH является поясом профессиональных боксёров в возрасте до 23-х лет. Согласно регламенту, бой был рассчитан на 8 раундов и во всех них наш представитель явно доминировал.
Сегодня наш боксёр прибыл в Ташкент. На церемонии встречи от имени НОК участвовал Генеральный секретарь Ойбек Касымов, первый заместитель Министра физической культуры и спорта Узбекистана Равшан Ирматов, представители федерации профессионального бокса Узбекистана, родные и близкие спортсмена, а также поклонники.
Для сведения, Равшан Махамаджонов родился в 1999 году в Ташкенте. С 2017 года выступает в профессиональном боксе. До настоящего времени молодой спортсмен провёл 10 боев и во всех одержал победу. Национальный олимпийский комитет Узбекистана желает Равшану Махамаджонову успехов и новых побед.