Озарбайжон Ташқи ишлар вазири билан телефон орқали суҳбат тўғрисида
2020 йилнинг 7 сентябрь куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов Озарбайжон Республикаси Ташқи ишлар вазири Жайхун Байрамов билан телефон орқали мулоқот қилди.
Суҳбат аввалида Абдулазиз Камилов Жайхун Байрамовни Озарбайжон Республикаси Ташқи ишлар вазири лавозимига тайинлангани билан табриклади.
Турли даражаларда бўлажак икки ва кўп томонлама, жумладан Ўзбекистоннинг МДҲда раислиги доирасида кўзда тутилган тадбирлар жадвали ва бошқа ташкилий масалалари кўриб чиқилди.
Ташқи сиёсат идоралари раҳбарлари коронавирус пандемияси келтириб чиқарган янги ҳолатларга қарамай, Ўзбекистон-Озарбайжон икки томонлама алоқалари фаол ривожланиб бораётгани, товар айланмаси жорий йилнинг январидан июлигача 163 фоизга ўсганини алоҳида таъкидладилар.
Томонлар Ўзбекистон Республикаси ва Озарбайжон Республикаси ўртасидаги ҳамкорлик бўйича қўшма ҳукуматлараро комиссия фаолиятини тиклаш бўйича келишувга эришдилар.

Telephone conversation with Minister of Foreign Affairs of Azerbaijan
On September 7, 2020, Minister of Foreign Affairs of Uzbekistan Abdulaziz Kamilov had a telephone conversation with the Minister of Foreign Affairs of Azerbaijan Jeyhun Bayramov.ф
The ministers reviewed the schedule and other organizational issues of the upcoming bilateral and multilateral events at various levels, including under the chairmanship of Uzbekistan in the CIS.
Foreign ministers emphasized that despite the new circumstances caused by the coronavirus pandemic, Uzbekistan – Azerbaijan cooperation is actively developing, the trade turnover from January to July this year has increased by 163%.
The parties also reached an agreement on the resumption of the work of Uzbekistan – Azerbaijan Joint Intergovernmental Commission on Cooperation.