МДҲ мамлакатлари ўйинлари 2021 йил ёзига кўчирилади
Мустақил Давлатлар Ҳамдўстлиги мамлакатларининг биринчи Ўйинлари 2021 йилга кўчирилди. Мусобақа мезбони ўзгармаган – Қозон шаҳри. Бу ҳақида Татаристон спорт вазири Владимир Леонов баёнот берди.
Даставвал бу Ўйинлар 2020 йил 20-27 августда ўтказилиши режалаштирилган эди, бироқ коронавирус пандемияси сабабли у сентябрь, кейин октябрь ойига кўчирилган эди. Энди бу МДҲ Ўйинларини 2021 йил ёзида ўтказиш кўзда тутилмоқда.
Ушбу Ўйинларда 14-23 ёшли атлетлар спортнинг 22 тури бўйича 280 медаллар шодаси учун беллашишлари белгилаб қўйилган эди. Эслатиб ўтамиз, мазкур мусобақани ўтказиш ҳақидаги қарор 2019 йилнинг октябрида МДҲ мамлакатлари ҳукуматлари кенгашида қабул қилинган.

Игры стран СНГ в Казани перенесены на лето 2021 года
Первые Игры стран СНГ перенесены на лето 2021 года и пройдут в Казани, заявил министр спорта Татарстана Владимир Леонов.
Изначально Игры были намечены на 20—27 августа 2020-го, однако в связи со сложной эпидемиологической обстановкой пандемии коронавируса было принято решение о переносе на сентябрь, а затем на октябрь. Теперь намечено проведение этих Игр СНГ летом 2021 года.
В состязаниях по 22 видам спорта должны были принять участие атлеты в возрасте от 14 до 23 лет, планировалось разыграть около 280 комплектов медалей.
Решение о проведения Игр стран СНГ было принято на заседании Совета глав правительств СНГ в октябре 2019 года.