Таълим муассасалари профессор-ўқитувчилари ва талабалар учун қулай тариф
Бугунги кун талабидан келиб чиқиб, таълим соҳасига юқори сифатли мобил алоқа ва юқори тезликдаги Интернет тақдим этиш муҳимлигини инобатга олиб, UZTELECOM миллий оператори жисмоний ва юридик шахслар учун ҳамёнбоп ТАЪЛИМ тариф режасини, шунингдек махсус Интернет-пакетлар гуруҳини тақдим этмоқда.
TA’LIM тариф режаси - бу энг ҳамёнбоп мобил алоқа ечимини излаётган таълим муассасалари талабалари ва профессор-ўқитувчилар учун қулай тарифдир.
Ойига 34 900 сўм эвазига TA’LIM тариф режаси ўз ичига 8000 Мб Интернет-трафик, 1000 дақиқа (ва Ўзбекистон бўйлаб 300 дақиқа) ва 500 та СМС олади.
Шунингдек, мобил Интернетдан янада ҳамёнбоп нархларда фойдаланишни таъминлаш мақсадида номинал қиймати 5 000, 8 000 ва 12 000 МБ бўлган махсус Интернет-пакетлар тақдим этилади. Ушбу пакетлар одатий Интернет-пакетлардан 20% гача арзон ҳисобланади.
TA’LIM тариф режаси таълим тизимига оид бир қатор афзалликларни тақдим этиши билан ажралиб туради. Хусусан, ушбу тариф абонентлари ZiyoNET хизматидан абонент тўлови учун 50% чегирма асосида фойдаланишлари мумкин. Шунингдек, масофавий таълим учун Ўзбекистон Республикаси Олий таълим муасассалари, вазирликлар, идоралар, илмий-методик марказларнинг 100 дан ортиқ ўқув ва ахборот платформаларидан интернет-трафикни мутлақо бепул фойдаланиш умконияти тақдим этилади.

Выгодный тариф для преподавателей и студентов учебных заведений
Учитывая важность сегодняшнего спроса на качественную мобильную связь и высокоскоростной интернет в сфере образования, национальный оператор UZTELECOM запускает доступный тарифный план TA’LIM, а также группу специальных Интернет-пакетов, для физических и юридических лиц.
Тарифный план TA’LIM – это выгодный тариф для студентов, преподавателей образовательных учреждений, которые ищут самые доступные решения для мобильной связи.
Тарифный план TA’LIM включают в себя 8 000 МБ Интернет-трафика, 1000 минут (и 300 минут по Узбекистану) и 500 SMS всего за 34 900 сумов в месяц.
А также, для обеспечения наиболее выгодного использования мобильного Интернета предлагаются специальные Интернет-пакеты номиналом в 5 000, 8 000 и 12 000 МБ, которые выгоднее привычных Интернет-пакетов до 20%.
Тарифный план TA’LIM отличается тем, что предлагает ряд преимуществ касаемо образовательной системы. Так, абоненты на данном ТП имеют возможность пользоваться услугой ZiyoNET со сниженной абонентской платой на 50%, а также совершенно бесплатный доступ к более 100 образовательно-информационным платформам для дистанционного обучения и веб-сайтам вузов, министерств, ведомств, научно-методических центров Республики Узбекистан без расхода интернет-трафика.