Афғонистон Ташқи ишлар вазири билан учрашув
2020 йилнинг 28 август куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов Тошкент шаҳрида амалий ташриф билан бўлиб турган Афғонистон ташқи ишлар вазири Ҳаниф Атмар билан учрашди.
Учрашувда сиёсий, савдо-иқтисодий, энергетика, транспорт, алоқа ва бошқа соҳалардаги давлатлараро ҳамкорликнинг ҳолати ҳамда ривожланиш истиқболлари муҳокама қилинди
Олий даражадаги икки томонлама муносабатлар доирасида эришилган келишувларни амалга оширишга алоҳида эътибор қаратилди.
Афғонистон ташқи ишлар идораси раҳбари Президент Шавкат Мирзиёевга Ўзбекистоннинг Афғонистонда тинчлик ва ижтимоий-иқтисодий қайта қуришга эришиш йўлидаги фаол қўллаб-қувватлаши ҳамда саъй-ҳаракатлари учун чуқур миннатдорлик билдирди.
Томонлар ўзларини қизиқтирган барча соҳалардаги кўп қиррали ҳамкорликнинг юқори суръатда давом этаётганини мамнуният билан қайд этдилар.

28 августа 2020 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов встретился с Министром иностранных дел Афганистана Ханифом Атмаром, прибывшим с рабочим визитом в г.Ташкент.
На встрече обсуждены состояние и перспективы развития межгосударственного взаимодействия в политической, торгово-экономической, энергетической, транспортно-коммуникационной и других областях.
Отдельное внимание было уделено ходу реализации договоренностей, достигнутых в рамках двусторонних контактов на высшем уровне.
Глава внешнеполитического ведомства Афганистана Ханиф Атмар выразил глубокую признательность Президенту Шавкату Мирзиёеву за оказываемую Узбекистаном твердую поддержку и активное содействие в достижении мира, социального и экономического восстановления Афганистана.
Стороны с удовлетворением констатировали динамичный характер многопланового сотрудничества по всем направлениям, представляющим взаимный интерес.