Ўзбекистон Республикаси мустақиллигининг йигирма тўққиз йиллиги муносабати билан коронавирус пандемиясига қарши курашишда фидойилик кўрсатган тиббиёт соҳаси ходимларидан бир гуруҳини мукофотлаш тўғрисида
Мамлакатимизда соғлиқни сақлаш тизимини ривожлантириш, хусусан, коронавирус пандемияси кенг тарқалишининг олдини олиш, санитар-эпидемиологик осойишталикни таъминлаш ишига ўзининг билим ва салоҳияти, профессионал маҳорати билан муносиб ҳисса қўшгани, аҳоли саломатлигини муҳофаза қилиш, беморлар ҳаётини асраш, уларга меҳр ва ғамхўрлик кўрсатиш борасидаги алоҳида хизматлари, ўз ҳаёти ва соғлиғини хавф остига қўйиб, муқаддас шифокорлик бурчини виждонан адо этишдаги жасорати ва фидойилиги учун қуйидагилар фахрий унвон, орден ва медаллар билан мукофотлансин:
«Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган соғлиқни сақлаш ходими» фахрий унвони билан
Абдуллаев Мурод Бобожонович - Олот тумани тиббиёт бирлашмасининг болалар юқумли касалликлари реанимация бўлими анестезиолог-реаниматологи, Бухоро вилояти
Исоқулов Тўлқин Ўролович - Ўзбекистон Республикаси Давлат хавфсизлик хизмати Ҳарбий-тиббий бошқармаси бошлиғи
Кариев Ғайрат Маратович - Республика ихтисослаштирилган нейрохирургия илмий-амалий тиббиёт маркази директори
Наврўзов Маҳмадали - Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази Қашқадарё филиалининг болалар хирургияси бўлими бошлиғи, Қашқадарё вилояти
Раҳимқулов Худойқул Ҳакимович - Ўзбекистон Республикаси Мудофаа вазирлиги Марказий ҳарбий клиник госпитали бошлиғи
Сотволдиева Маҳбуба Насирдиновна - Фарғона туманидаги “Шоҳимардонобод” қишлоқ врачлик пунки мудири, Фарғона вилояти
Иноятова Флора Ильясовна - Республика ихтисослаштирилган педиатрия илмий-амалий тиббиёт маркази лойиҳа раҳбари
Эргашова Мухтасархон Йўлдошевна - Балиқчи тумани тиббиёт бирлашмаси бошлиғи, Андижон вилояти
Сагиров Анвар Мидхатович - Республика ихтисослаштирилган кардиология марказининг Хоразм филиали директори
«Эл-юрт ҳурмати» ордени билан
Ҳожибоев Абдуҳаким - Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг биринчи ўринбосари
Жумаев Бахтиёр Шернович - Ангор тумани тиббиёт бирлашмасига қарашли кўп тармоқли марказий поликлиникаси инфекционисти, Сурхондарё вилояти
I даражали «Соғлом авлод учун» ордени билан
Бекназаров Жуманазар Бекназарович - Тошкент педиатрия тиббиёт институтининг урология бўлими профессори
Раҳматуллаев Маҳмуд - Кармана туманидаги 1-қишлоқ врачлик пункти мудири, Навоий вилояти
Тўраев Намоз Абдусаматович - Сурхондарё вилояти Санитария-эпидемиологик осойишталик маркази бош шифокори ўринбосари
Бобоева Замира Қаюмовна - Навоий вилояти болалар юқумли касалликлари шифохонаси бош ҳамшираси
Каримова Раҳбар Нурматовна - Жиззах вилояти болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази педиатр шифокори
Маҳмудова Маҳбуба Омоновна - Шайхонтоҳур туманидаги 40-оилавий поликлиникасининг болалар невропатологи, Тошкент шаҳри
Саломов Улуғбек Иноятович - Самарқанд вилояти болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази реанимация бўлими мудири
Холбоева Турсун Омондуллаевна - Сирдарё вилояти Болалар уйи бош шифокори
Аграновский Марк Лейзерович - Андижон давлат тиббиёт институти психиатрия ва наркология кафедраси мудири
Аҳмедиев Маҳмуд Мансурович - Республика ихтисослаштирилган нейрохирургия илмий-амалий тиббиёт маркази болалар бўлими мудири
Каримжонова Вазира Холматовна - Вирусология илмий-текшириш институти клиник биокимё диагностика лабораторияси мудири
I даражали «Саломатлик» ордени билан
Абдужаббаров Холмўмин - Ғаллаорол тумани тиббиёт бирлашмаси юқумли касалликлар бўлими инфекционисти, Жиззах вилояти
Абдураззоқов Алижон Ғаниевич - Учкўприк туманидаги «Меҳригиё» хусусий корхонаси агрономи, Фарғона вилояти
Абдурайимов Баҳодир Турсунович - «Chortoq resort» масъулияти чекланган жамияти таъсисчиси, Наманган вилояти
Абдураҳмонов Комил Ҳамроқулович - Самарқанд вилояти юқумли касалликлар клиник шифохонаси бўлим мудири
Борисова Елена Михайловна - Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Қонунчилик палатаси Фуқароларнинг соғлиғини сақлаш масалалари қўмитаси раиси
Жиянбаев Отабек Эшдавлатович - Чилонзор туманидаги «Magnum Medikal Servis» масъулияти чекланган жамияти бош директори, Тошкент шаҳри
Мамараҳимов Ҳабибулла Мухторович - Избоскан туманидаги “Доктор Ҳабибулло шифо нур” хусусий шифохонаси бош шифокори, Андижон вилояти
Муҳиддинова Миннигул Асқаровна - Жиззах вилояти Санитария-эпидемиологик осойишталик маркази бош шифокорининг биринчи ўринбосари
Назиров Феруз Ғафурович - “Академик В.Воҳидов номидаги Республика ихтисослаштирилган хирургия илмий-амалий тиббиёт маркази” давлат унитар корхонаси директори
Обидов Қобулжон Орифович - Марҳамат туманидаги «Орифжон шифо маскани» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Андижон вилояти
Рўзимуҳамедов Нурулла Суннатуллаевич - Олмазор туманидаги «New Life Medical» хорижий корхонаси таъсисчиси, Тошкент шаҳри
Сирожиддинов Комилжон Бобожонович - Қўқон шаҳар тиббиёт бирлашмаси бошлиғи, Фарғона вилояти
Убайдуллаев Ўрозбоқ - Жиззах вилоятидаги «Истиқлол» болалар оромгоҳи директори
Усмонов Ҳошим Ҳамидович - Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазирлиги Марказий госпитали бошлиғи
Абдуллаев Омондулла Убайдович - Бухоро вилояти кўп тармоқли тиббиёт маркази анестезиолог-реаниматологи
Абдуллаева Шоҳиста Эргашевна - Наманган вилояти Санитария-эпидемиологик осойишталик маркази эпидемиологик мониторинг ва профилактик тадбирларни ташкил этиш бўлими мудири
Абдухалилова Гулнора Қудратуллаевна - Эпидемиология, микробиология ва юқумли касалликлар илмий-текшириш институти лойиҳа раҳбари
Акбарова Фарида Шораҳимовна - Ўзбекистон касаба уюшмалари Федерацияси тасарруфидаги «Бўстон санаторийси» масъулияти чекланган жамияти директори, Тошкент вилояти
Алланазаров Сайфулла Суярқулович - Сирдарё вилояти юқумли касалликлар шифохонаси инфекционисти
Бўтаева Дилбархон Аҳмадовна - Мингбулоқ тумани тиббиёт бирлашмаси тез тиббий ёрдам бўлими шифокори, Наманган вилояти
Долимова Дилбар Акбаровна - Ўзбекистон Республикаси Инновацион ривожланиш вазирлиги ҳузуридаги Илғор технологиялар марказининг биотехнология лабораторияси мудири
Душамова Меҳрибон Шавратовна - Хоразм вилояти эндокринология диспансери бош шифокори
Жалилов Адҳам Қаҳрамонович - Республика ихтисослаштирилган кардиология илмий-амалий тиббиёт маркази Қарши филиали кардиохирургия бўлими мудири, Қашқадарё вилояти
Исмоилова Гулнора Аҳмедовна - Самарқанд шаҳридаги «Дардгир-шифо» масъулияти чекланган жамияти директори, Самарқанд вилояти
Исмоилова Адолат Абдураҳимовна - Ўзбекистон Республикаси Фанлар академиясининг Иммунология ва инсон геномикаси институти лаборатория мудири
Қобилова Шаҳодат Бобомуродовна - Тошкент шаҳар ОИТСга қарши курашиш маркази бош шифокорининг даволаш ишлари бўйича ўринбосари
Қаландарова Лола Нуруллаевна - Тошкент шаҳар фтизиатрия ва пульмонология маркази директори
Каримова Наргиз Қуддусовна - Самарқанд вилояти Ички ишлар бошқармаси тиббиёт бўлими бош шифокори
Мадаминов Маърифжон - Республика ўлат профилактикаси маркази вабо эпидемиологияси ва бактериологияси лабораторияси мудири
Мамадиёров Абдибулло Мейлиевич - Тошкент тиббиёт академияси кўп тармоқли клиникаси бош шифокорининг ўринбосари
Мейлиев Қаҳрамон Эргашович - Миришкор тумани тиббиёт бирлашмаси Жейнов шифохонаси бош шифокори, Қашқадарё вилояти
Миронец Ольга Артемовна - Қорақалпоғистон Республикаси Санитария-эпидемиологик осойишталик маркази вирусология лабораторияси мудири
Нуруллаев Қурбонназар Аминович - Қашқадарё вилояти Ички ишлар бошқармаси жазони ижро этиш колонияси даволаш-профилактика ёрдам кўрсатиш хизмати бош шифокори
Олтиев Усмон Бебитович - Бухоро вилояти кўп тармоқли тиббиёт маркази анестезиология ва реанимация бўлими мудири
Пирназаров Маъруф Маҳмуджонович - Республика спорт тиббиёти илмий-амалий маркази бўлим бошлиғи
Султонова Муҳаббат Муйдиновна - Андижон вилояти юқумли касалликлар шифохонаси шифокори
Тўраев Аҳмад Мусурович - Деҳқонобод тумани тиббиёт бирлашмаси юқумли касалликлар бўлими мудири, Қашқадарё вилояти
Убайдуллаев Ваҳобиддин Ҳошимович - Фарғона вилояти перинатал маркази реанимация бўлими мудири
Умаров Шуҳрат Жумадуллаевич - Республика ўлат, карантин ва ўта хавфли юқумли касалликлар муҳофазаси маркази лаборатория мудири
Хўжаев Бозор Озодович - Шаҳрисабз тумани юқумли касалликлар шифохонаси реаниматолог шифокори, Қашқадарё вилояти
Ҳожимуҳамедова Раъно Абдуллаевна - Олмазор туманидаги «Ғунча Мед сервис» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Тошкент шаҳри
Худойберганов Раматилло Каримович - Хонқа тумани тиббиёт бирлашмаси юқумли касалликлар бўлими мудири, Хоразм вилояти
Шарипов Равшан Оллаёрович - Тошкент тиббиёт академиясининг анестезиология ва реаниматология кафедраси катта ўқитувчиси
Юлдошев Абдувоҳид Абдурашидович - Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий марказининг Андижон филиали тез тиббий ёрдам бўлими шифокори
Юлдошев Сафарбой Ражабович - Тупроққалъа тумани тиббиёт бирлашмаси тез тиббий ёрдам бўлими шифокори, Хоразм вилояти
Ризаев Камол Саидакбарович - Тошкент давлат фармацевтика институти ректори
Абдураҳмонов Абубакир Аҳмедович - Ўзбекистон Республикаси Давлат хавфсизлик хизмати Чегара қўшинлари бош санитария шифокори
Арабова Салима Бозоровна - Қизириқ тумани тиббиёт бирлашмаси диагностика бўлими ультратовуш текшируви шифокори, Сурхондарё вилояти
Байбурина Гўзал Салаватовна - Марказий ҳарбий клиник госпитали анестезиология ва реанимация бўлинмаси фельдшер-катта тиббиёт ҳамшираси
Байзахова Рая Косшигуловна - Томди туманидаги “Керегетау” қишлоқ врачлик пункти катта ҳамшираси, Навоий вилояти
Дилов Элбек Шукруллоевич - Бухоро вилояти наркология диспансери реабилитация бўлими нарколог-шифокори
Ибодуллаева Наргиз Сапиевна - Вирусология илмий-тадқиқот институти катта илмий ходими
Исматова Раъно Аҳадовна - Бухоро давлат тиббиёт институти академик лицейи директори
Каримбердиев Баҳриддин Исматиллаевич - Тошкент тиббиёт академияси 2-клиникаси бош шифокорининг жарроҳлик ишлари бўйича ўринбосари
Мамадалиев Жўрақул - Жануби-Ғарбий махсус ҳарбий округи Қарши ҳарбий госпитали жарроҳлик бўлинмаси врачи
Пирова Феруза Болтаевна - Бухоро вилояти Санитария-эпидемиологик осойишталик маркази вирусология лабораторияси мудири
Раҳмонова Гўзалхон Садбаровна - Наманган шаҳри Санитария-эпидемиологик осойишталик маркази санитария-бактериология бўлими лаборанти, Наманган вилояти
Тожибоев Фарҳоджон Маҳмудович - Пахтаобод тумани тиббиёт бирлашмаси юқумли касалликлар бўлими мудири, Андижон вилояти
Эсамуратов Равшанбек Ибрагимович - Хоразм вилояти кўп тармоқли тиббиёт маркази анестезиология-реанимация бўлими шифокори
Эшонқулова Ҳилола Абдусаломовна - Самарқанд вилояти кўп тармоқли тиббиёт маркази сунъий буйрак бўлими катта тиббий ҳамшираси
Ярмуҳамедова Наргиза Анваровна - Самарқанд давлат тиббиёт институти юқумли касалликлар, эпидемиология ва тери-таносил касалликлари кафедраси мудири
Саидазимов Фируз Шоазимович - Ўзбекистон Ёшлар ишлари агентлигининг бошланғич ташкилот етакчиси (волонтёр)
Сафарова Камола Ҳамроевна - Тошкент давлат стоматология институти талабаси (волонтёр)
Неъматов Одилжон Низомиддинович (марҳум) - Республика ихтисослаштирилган фтизиатрия ва пульмонология илмий-амалий тиббиёт марказининг ўпка сили жарроҳлиги бўлими мудири
Рустамов Фаррух Фарҳодович (марҳум) - Тошкент вилояти кўп тармоқли тиббиёт маркази реанимация бўлими анестезиолог-реаниматологи
Шарипова Венера Васильевна (марҳум) - Яккасарой тумани тиббиёт бирлашмаси марказий кўп тармоқли поликлиникаси бош ҳамшираси, Тошкент шаҳри
Шукруллаев Баҳром Каромович (марҳум) - Олмазор туманидаги 18-оилавий поликлиника шифокори, Тошкент шаҳри
Баротова Камола Узоқовна - Ромитан тумани тиббиёт бирлашмаси тез тиббий ёрдам бўлими шифокори, Бухоро вилояти
Деҳқонова Шаҳноза Зоировна - Жиззах вилояти Санитария-эпидемиологик осойишталик маркази вирусология лабораторияси лаборанти
Исроилов Жаҳонгирхон Жамшидхонович - Тошкент тиббиёт академияси халқаро факультети декани
Мардонова Соҳиба Мамараҳимовна - Самарқанд вилояти юқумли касалликлар клиник шифохонаси ҳамшираси
Сагдуллаев Абдулло Нарзуллаевич - Тошкент тиббиёт академияси 1-клиникаси эпидемиолог шифокори
Сувонқулов Ўктамжон Тоирович - Ўзбекистон Республикаси Соғлиқни сақлаш вазирлиги Тиббий паразитология илмий-текшириш институти директори
Хайриддинова Насибахон Нўъмоновна - Андижон вилояти “Саховат” кексалар ва ногиронлиги бўлган шахслар интернат уйи ҳамшираси
Холмуродов Ўрозмурод Қаршиевич - Ўзбекистон Республикаси Давлат хавфсизлик хизмати Чегара қўшинлари эпидемиология бўлинмаси бошлиғи
Худойқулова Гулнора Каримовна - Тошкент тиббиёт академиясининг болалар юқумли касалликлари кафедраси доценти

О награждении в связи с двадцатидевятилетием независимости Республики Узбекистан группы работников медицинской сферы, проявивших самоотверженность в борьбе с пандемией коронавируса
За достойный вклад в развитие системы здравоохранения нашей страны, предотвращение широкого распространения пандемии коронавируса, направление всех своих знаний, возможностей и профессионального мастерства на обеспечение санитарно-эпидемиологического благополучия, особые заслугив защите здоровья населения и сохранении жизни больных, проявленные к ним доброту и заботу, мужество, самоотверженное и добросовестностное исполнение священного врачебного долга, несмотря на угрозу собственной жизни и здоровью, присвоить почетное звание, наградить орденами и медалями:
почетное звание «Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган соғлиқни сақлаш ходими»
Абдуллаеву Муроту Бобожоновичу - анестезиологу-реаниматологу отделения реанимации детских инфекционных заболеваний Алатского районного медицинского объединения, Бухарская область
Исокулову Тулкину Ураловичу - начальнику Военно-медицинского управления Службы государственной безопасности Республики Узбекистан
Кариеву Гайрату Маратовичу - директору Республиканского специализированного научно-практического медицинского центра нейрохирургии
Наврузову Махмадали - заведующему отделением детской хирургии Кашкадарьинского филиала Республиканского научного центра экстренной медицинской помощи, Кашкадарьинская область
Рахимкулову Худойкулу Хакимовичу - начальнику Центрального военного клинического госпиталя Министерства обороны Республики Узбекистан
Сотволдиевой Махбубе Насирдиновне - заведующей сельским врачебным пунктом “Шохимардонобод” Ферганского района, Ферганская область
Иноятовой Флоре Ильясовне - руководителю проекта Республиканского специализированного научно-практического медицинского центра педиатрии
Эргашовой Мухтасархон Йулдошевне - начальнику Балыкчинского районного медицинского объединения, Андижанская область
Сагирову Анвару Мидхатовичу - директору Хорезмского филиала Республиканского специализированного центра кардиологии
Хаджибаева Абдухакима - первого заместителя министра здравоохранения Республики Узбекистан
Джумаева Бахтияра Шерновича - инфециониста центральной многопрофильной поликлиники Ангорского районного медицинского объединения, Сурхандарьинская область
Бекназарова Жуманазара Бекназаровича - профессора кафедры урологии Ташкентского педиатрического медицинского института
Рахматуллаева Махмуда - заведующего сельским врачебным пунктом № 1 Карманинского района, Навоийская область
Тураева Намаза Абдусаматовича - заместителя главного врача Сурхандарьинского областного центра санитарно-эпидемиологического благополучия
Бабаеву Замиру Каюмовну - главную медсестру Навоийской областной детской инфекционной больницы
Каримову Рахбар Нурматовну - врача педиатра Джизакского областного детского многопрофильного медицинского центра
Махмудову Махбубу Омановну - детского невропатолога семейной поликлиники № 40 Шайхантохурского района, город Ташкент
Саломова Улугбека Иноятовича - заведующего отделением реанимации Самаркандского областного детского многопрофильного медицинского центра
Халбаеву Турсун Амандуллаевну - главного врача Сырдарьинского областного детского дома
Аграновского Марка Лейзеровича - заведующего кафедрой психиатрии и наркологии Андижанского государственного медицинского института
Ахмедиева Махмуда Мансуровича - заведующего детским отделением Республиканского специализированного научно-практического медицинского центра нейрохирургии
Каримджанову Вазиру Холматовну - заведующую клинико-биохимической диагностической лабораторией Научно-исследовательского института вирусологии
орденом «Саломатлик» I степени
Абдужаббарова Холмумина - инфекциониста инфекционного отделения Галляаральского районного медицинского объединения, Джизакская область
Абдуразакова Алижона Ганиевича - агронома частного предприятия «Меҳригиё» Учкуприкского района, Ферганская область
Абдурайимова Боходира Турсиновича - учредителя общества с ограниченной ответственностью «Chortoq resort», Наманганская область
Абдурахмонова Комила Хамракуловича - заведующего отделением Самаркандской областной инфекционной клинической больницы
Борисову Елену Михайловну - председателя Комитета Законодательной палаты Олий Мажлиса Республики Узбекистан по вопросам охраны здоровья граждан
Жиянбаева Отабека Эшдавлатовича - генерального директора общества с ограниченной ответственностью «Magnum Medikal Servis» Чиланзарского района, город Ташкент
Мамарахимова Хабибуллу Мухтаровича - главного врача частной больницы «Доктор Хабибулло шифо Нур» Избасканского района, Андижанская область
Мухитдинову Миннигул Аскаровну - первого заместителя главного врача Джизакского областного центра санитарно-эпидемиологического благополучия
Назирова Феруза Гафуровича - директора государственного унитарного предприятия «Республиканский специализированный научно-практический медицинский центр хирургии имени академика В.Вахидова»
Обидова Кобулжона Орифовича - руководителя общества с ограниченной ответственностью «Орифжон шифо маскани» Мархаматского района, Андижанская область
Руземухамедова Нуруллу Суннатуллаевича - учредителя иностранного предприятия «New Life Medical» Алмазарского района, город Ташкент
Сирожидинова Комилжона Бобожоновича - начальника Кокандского городского медицинского объединения, Ферганская область
Убайдуллаева Урозбока - директора детского лагеря «Истиқлол» Джизакской области
Усманова Хашима Хамитовича - начальника Центрального госпиталя Министерства внутренних дел Республики Узбекистан
Абдуллоева Амондуллу Убайдовича - анестезиолога-реаниматолога Бухарского областного многопрофильного медицинского центра
Абдуллаеву Шохисту Эргашевну - заведующую отделом мониторинга и организации профилактических мероприятий Наманганского областного центра санитарно-эпидемиологического благополучия
Абдухалилову Гулнору Кудратуллаевну - руководителя проекта Научно-исследовательского института эпидемиологии, микробиологии и инфекционных заболеваний
Акбарову Фариду Шарахимовну - директора общества с ограниченной ответственностью «Бўстон санаторийси» при Федерации профсоюзов Узбекистана, Ташкентская область
Алланазарова Сайфуллу Суяркуловича - инфекциониста Сырдарьинской областной инфекционной больницы
Бутаеву Дилбархон Ахмадовну - врача отделения скорой медицинской помощи Мингбулакского районного медицинского объединения, Наманганская область
Далимову Дилбар Акбаровну - заведующую лабораторией биотехнологии Центра передовых технологий при Министерстве инновационного развития Республики Узбекистан
Душамову Мехрибон Шавратовну - главного врача Хорезмского областного эндокринологического диспансера
Жалилова Адхама Кахрамоновича - заведующего кардиохирургическим отделением Каршинского филиала Республиканского специализированного научно-практического медицинского центра кардиологии, Кашкадарьинская область
Исмаилову Гулнору Ахмедовну - директора общества с ограниченной ответственностью «Дардгир-шифо» города Самарканда, Самаркандская область
Исмаилову Адолат Абдурахимовну - заведующую лабораторией Института иммунологии и геномики человека Академии наук Республики Узбекистан
Кабилову Шаходат Бобомуродовну - заместителя главного врача по лечебной работе Ташкентского городского центра по борьбе со СПИДом
Каландарову Лолу Нуруллаевну - директора Ташкентского городского центра фтизиатрии и пульмонологии
Каримову Наргиз Кудусовну - главного врача медицинского отдела Управления внутренних дел Самаркандской области
Мадаминова Марифжона - заведующего эпидемиологической и бактериологической лабораторией Республиканского центра профилактики чумы, карантинных и особо опасных инфекций
Мамадиёрова Абдибулло Мийлиевича - заместителя главного врача многопрофильной клиники Ташкентской медицинской академии
Мейлиева Кахрамона Эргашовича - главного врача Жейновской больницы Миришкорского районного медицинского объединения, Кашкадарьинская область
Миронец Ольгу Артемовну - заведующую вирусологической лабораторией Государственного центра санитарно-эпидемиологического благополучия Республики Каракалпакстан
Нуруллаева Курбонназара Аминовича - главного врача лечебно-профилактической службы колонии исполнения наказания Управления внутренних дел Кашкадарьинской области
Олтиева Усмона Бебитовича - заведующего отделением анестезиологии и реанимации Бухарского областного многопрофильного медицинского центра
Пирназарова Маъруфа Махмуджановича - начальника отдела Республиканского научно-практического центра спортивной медицины
Султанову Мухаббат Муйдиновну - врача Андижанской областной инфекционной больницы
Тураева Ахмата Мусуровича - заведующего инфекционным отделением Дехканабадского районного медицинского объединения, Кашкадарьинская область
Убайдуллаева Вахобидина Хошимовича - заведующего реанимационным отделением Ферганского областного перинатального центра
Умарова Шухрата Жумадуллаевича - заведующего лабораторией Республиканского центра профилактики чумы, карантинных и особо опасных инфекций
Ходжаева Бозора Озодовича - врача-реаниматолога Шахрисабзской районной инфекционной больницы, Кашкадарьинская область
Ходжимухамедову Раъно Абдуллаевну - руководителя общества с ограниченной ответственностью «Ғунча Мед сервис» в Алмазарском районе, город Ташкент
Худайберганова Раматилло Каримовича - заведующего инфекционным отделением Ханкинского районного медицинского объединения, Хорезмская область
Шарипова Равшана Оллаёровича - старшего преподавателя кафедры анестезиологии и реаниматологии Ташкентской медицинской академии
Юлдашева Абдувахида Абдурашидовича - врача скорой медицинской помощи Андижанского филиала Республиканского научного центра экстренной медицинской помощи
Юлдашова Сафарбая Ражабовича - врача отделения скорой медицинской помощи Тупроккалинского районного медицинского объединения, Хорезмская область
Ризаева Камала Саидакбаровича - ректора Ташкентского фармацевтического института
Абдурахмонова Абубакира Ахмедовича - главного санитарного врача Пограничных войск Службы государственной безопасности Республики Узбекистан
Арабову Салиму Базаровну - врача ультразвукового исследования диагностического отделения Кызырыкского районного медицинского объединения, Сурхандарьинская область
Байбурину Гузал Салаватовну - фельдшера-старшую медицинскую сестру отделения анестезиологии и реанимации Центрального военного клинического госпиталя
Байзахову Раю Косшигуловну - старшую медсестру сельского врачебного пункта “Керегетау” Тамдынского района, Навоийская область
Дилова Элбека Шукруллоевича - врача-нарколога отделения реабилитации Бухарского областного наркологического диспансера
Ибадуллаеву Наргиз Сапиевну - старшего научного сотрудника Научно-исследовательского института вирусологии
Исматову Раъно Ахадовну - директора академического лицея Бухарского государственного медицинского института
Каримбердиева Бахриддина Исматиллоевича - заместителя главного врача по хирургии клиники № 2 Ташкентской медицинской академии
Мамадалиева Журакула - врача хирургического отделения Каршинского военного госпиталя Юго-Западного особого военного округа
Пирову Ферузу Болтаевну - заведующую вирусологической лабораторией Бухарского областного центра санитарно-эпидемиологического благополучия
Рахмонову Гузалхон Садбаровну - лаборантку санитарно-бактериологического отделения Наманганского городского центра санитарно-эпидемиологического благополучия, Наманганская область
Тажибаева Фархаджона Махмудовича - заведующего инфекционным отделением Пахтаабадского районного медицинского объединения, Андижанская область
Эсамуратова Равшанбека Ибрагимовича - врача отделения анестезиологии и реанимации Хорезмского областного многопрофильного медицинского центра
Эшонкулову Хилолу Абдусаломовну - старшую медсестру отделения искусственной почки Самаркандского областного многопрофильного медицинского центра
Ярмухамедову Наргизу Анваровну - заведующую кафедрой инфекционных заболеваний, эпидемиологии и дерматологии Самаркандского государственного медицинского института
Саидазимова Фируза Шоазимовича - лидера первичной организации Агенства по делам молодежи Республики Узбекистан (волонтера)
Сафарову Камолу Хамраевну - студентку Ташкентского государственного стоматологического института (волонтера)
Нематова Одилжона Низомиддиновича (посмертно) - заведующего отделением хирургии туберкулёза легких Республиканского специализированного научно-практического медицинского центра фтизиатрии и пульмонологии
Рустамова Фарруха Фархадовича (посмертно) - анестезиолога-реаниматолога отделения реанимации Ташкентского областного многопрофильного медицинского центра
Шарипову Венеру Васильевну (посмертно) - старшую медсестру Центральной многопрофильной поликлиники Яккасарайского районного медицинского объединения, город Ташкент
Шукруллаева Бахрома Каромовича (посмертно) - врача семейной поликлиники № 18 Алмазарского района, город Ташкент
Баротову Камолу Узоковну - врача отделения скорой помощи Ромитанского районного медицинского объединения, Бухарская область
Дехканову Шахнозу Зоировну - лаборантку вирусологической лаборатории Джизакского областного центра санитарно-эпидемиологического благополучия
Исраилова Жахонгирхона Джамшидхоновича - декана международного факультета Ташкентской медицинской академии
Мардонову Сохибу Мамарахимовну - медсестру Самаркандской областной клинической инфекционной больницы
Сагдуллаева Абдулло Нарзуллаевича - врача-эпидемиолога клиники № 1 Ташкентской медицинской академии
Сувонкулова Уктамжона Тоировича - директора Научно-исследовательского института медицинской паразитологии Министерства здравоохранения Республики Узбекистан
Хайридинову Насибахон Нумановну - медсестру дома-интерната «Саховат» для престарелых и лиц с инвалидностью Андижанской области
Холмуродова Урозмурода Каршиевича - начальника отделения эпидемиологии Пограничных войск Службы государственной безопасности Республики Узбекистан
Худайкулову Гулнару Каримовну - доцента кафедры детских инфекционных болезней Ташкентской медицинской академии
Шарипова Азамата Баходировича - заведующего отделением Кашкадарьинского областного центра фтизиатрии и пульмонологии