Ўзбекистон ёшлари учун Digital Camp - “Рақамли авлод - 2020” онлайн оромгоҳи ташкил этилмоқда
Жорий йил 24-28 август кунлари бутун Ўзбекистон ёшлари учун Digital Camp - “Рақамли авлод - 2020” онлайн оромгоҳи ташкил этилмоқда.
Ўзбекистон Республикаси Ахборот технологиялари ва коммуникацияларини ривожлантириш вазирлиги кўмагида Муҳаммад ал-Хоразмий АКТ мактаби ва “Digital Generation Uzbekistan” нодавлат нотижорат муассасаси биргаликда ушбу йирик инновацион лойиҳанинг ташкилотчилари ҳисобланади.
Беш кун давом этадиган мазкур мотивацияга бой тадбирда ёшларга АКТ соҳаси ривожининг замонавий тамойиллари ҳақида маълумотлар берилади ва иштирокчилар қуйидаги йўналишларда веб-дастурлаш ва мобил дастурлаш, десктоп дастурлаш, рақамли медиа ва маркетинг, дизайн, робототехника ҳамда фриланс таʼлим олишади.
Яна бир эътиборли жиҳати, тадбирга АКТ соҳасидаги энг машҳур ва тажрибали маҳаллий ҳамда хорижий мутахассислар - Angry Birds мобил ўйини асосчиси, Google компанияси ривожлантирувчи экспертлари ва йирик IT лойиҳалар асосчиларининг маърузаларини тинглаш билан бирга, ўзингизни қизиқтирган саволларга жавоб ҳам олишингиз мумкин.
Online Digital Camp - “Рақамли авлод - 2020” онлайн оромгоҳида иштирок этиш учун 23 август, 21:00гача camp.digitalgeneration.uz ҳаволаси орқали рўйхатдан ўтиш мумкин. Рўйхатдан ўтганлар ушбу лойиҳа кўмагида замонавий технология бўйича билим ва кўникмаларга эга бўлишади.

Cостоится масштабное мероприятие для молодежи — онлайн-лагерь «Online Digital Camp – “Raqamli avlod – 2020»
Организатором мероприятия выступают Специализированная школа по изучению ИКТ имени Мухаммада аль-Хоразмий совместно с негосударственной некоммерческой организацией «Digital Generation Uzbekistan» при поддержке Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан.
В рамках «Online Digital Camp – «Raqamli avlod – 2020» в течение пяти насыщенных дней будут проводиться онлайн мастер-классы с участием опытных отечественных и зарубежных экспертов по самым актуальным IT-направлениям: мобильное и веб-программирование, компьютерное программирование, цифровые медиа и маркетинг, дизайн, робототехника, фриланс.
В их числе — получившие международное признание IT-специалисты, руководители всемирно известных проектов как один из основателей игры «Angry Birds», эксперт по развитию Google и другие.
Для регистрации на мероприятие пройдите по следующей ссылке: camp.digitalgeneration.uzПоследний срок подачи заявки — 23 августа21:00