Видеоконференцалоқа шаклидаги Марказий Осиё давлатлари экспертлари учрашуви тўғрисида
2020 йилнинг 3 август куни Марказий Осиё мамлакатлари ташқи ишлар вазирликларининг таркибий бўлинмалари раҳбарлари даражасида видеоконференция шаклида навбатдаги экспертлар учрашуви бўлиб ўтди.
Тадбирда 2019 йил ноябрь ойида Тошкент шаҳрида бўлиб ўтган Марказий Осиё давлатлари раҳбарларининг иккинчи Маслаҳат учрашуви чоғида эришилган келишувларини амалга ошириш жараёни ҳамда Марказий Осиё давлатлари президентларининг 2020 йили Қирғизистонда бўлиб ўтадиган навбатдаги саммитида қабул қилиниши режалаштирилаётган ҳужжатлар лойиҳалари юзасидан конструктив фикр алмашилди.

Об экспертной встрече стран Центральной Азии в формате видеоконференцсвязи
3 августа 2020 года состоялась очередная экспертная встреча стран Центральной Азии на уровне руководителей структурных подразделений МИД центрально-азиатских государств в формате видеоконференции.
Состоялся конструктивный обмен мнениями о ходе реализации договоренностей глав государств Центральной Азии в ходе второй Консультативной встречи в г.Ташкенте в ноябре 2019 года, а также по проектам документов, планируемых к принятию на очередном саммите президентов центрально-азиатских стран в Кыргызстане в 2020 году.