Муҳаммад ал-Хоразмий номидаги IT-мактаби EPAM компанияси билан ҳамкорликни йўлга қўйди
Муҳаммад ал-Хоразмий номидаги ахборот-коммуникация технологиялари йўналишига оид фанларни чуқурлаштириб ўқитишга ихтисослаштирилган мактаб жаҳонга машҳур EPAM Systems компанияси билан ҳамкорликни йўлга қўйди.
Мазкур ташаббуснинг асосий мақсади — Муҳаммад ал-Хоразмий номидаги АКТ ихтисослаштирилган мактаб ўқитувчилари учун халқаро компания мутахассислари иштирокида тренингларни ўтказиш ва Ўзбекистондаги IT-соҳаси вакиллари ўртасидан юқори малакали ва етук мураббийлар - менторларни тайёрлашдир. Тренингларда веб дастурлаш бўйича маърузалар, амалий машғулотлари бўлиб ўтади.
EPAM Systems — дастурий таъминот ишлаб чиқиш ва IT-соҳасида консалтинг хизматларини кўрсатиш бўйича жаҳондаги энг йирик корхоналаридан бири. Бугунги кунга қадар компания 30 дан ортиқ мамлакатларда фаойлият кўрсатмоқда. Компания МДҲ давлатларида ҳам ўз ваколатхоналарини очган (Россия, Беларусь, Украина, Қозоғистон). Бундан ташқари, EPAM Systems Беларусь Юқори технологиялар паркининг резиденти сифатида рўйхатдан ўтган.

IT-школа имени Мухаммада аль-Хоразмий наладила сотрудничество с компанией EPAM
Специализированная школа по углубленному изучению предметов направления информационно-коммуникационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий наладила сотрудничество со всемирно известной компанией EPAM Systems.
Основная задача данной инициативы — проведение тренингов для преподавательского состава Специализированной школы по направлению ИКТ имени Мухаммада аль-Хоразмий при участии специалистов международной компании и подготовка высококвалифицированных и ведущих руководителей — менторов среди представителей IT-сферы Узбекистана. Тематика тренингов и практических занятий будет посвящена вопросам веб-программирования.
EPAM Systems — одна из самых крупных компаний в мире в области производства программного обеспечения и консалтинга в IT-сфере. На сегодняшний момент компания осуществляет свою деятельность в более чем 30 странах. Также компания открыла свои представительства в СНГ (Россия, Беларусь, Украина, Казахстан). Помимо этого, EPAM Systems является резидентом Белорусского Парка высоких технологий.