2020 йилнинг 8 июль куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири ўринбосари Илҳом Неъматов Украинанинг Фавқулодда ва Мухтор Элчиси Николай Дорошенко билан учрашди.
Суҳбат чоғида икки ва кўп томонлама шакллардаги Ўзбекистон-Украина ҳамкорлигининг долзарб масалалари муҳокама қилинди.
Томонлар жорий йилнинг иккинчи ярми учун Ўзбекистон-Украина кун тартиби, жумладан турли даражадаги учрашув ва қўшма тадбирлар жадвали юзасидан фикр алмашдилар.
Учрашувда икки томонлама муносабатларни янада мустаҳкамлаш, савдо-иқтисодий, инвестиция, маданий-гуманитар ва бошқа соҳалардаги ҳамкорликни кенгайтириш бўйича аниқ таклифлар кўриб чиқилди.

Встреча с Послом Украины
8 июля 2020 года заместитель Министра иностранных дел Республики Узбекистан Илхом Неъматов встретился с Чрезвычайным и Полномочным Послом Украины Николаем Дорошенко.
В ходе беседы обсуждены актуальные вопросы узбекско-украинского сотрудничества в двустороннем и многостороннем форматах.
Стороны обменялись мнениями об узбекско-украинской повестке дня на второе полугодие текущего года, включая график контактов и совместных мероприятий на различных уровнях.
Рассмотрены конкретные предложения по дальнейшему укреплению двусторонних отношений, активизации сотрудничества в торгово-экономической, инвестиционной, культурно-гуманитарной и других областях.