Ички ишлар вазирлиги вакиллари Ўзбекистон ҳудудида автомобилларни техник текшириш марказларини ташкил этиш бўйича лойиҳани муҳокама қилишди
2020-06-23 | Жамият
Жорий йилнинг 23 июнь куни Ўзбекистон Республикасининг Корея Республикасидаги Элчихонаси кўмагида Ички ишлар вазирлиги Йўл ҳаракати хавфсизлиги бош бошқармаси раҳбарияти ва Кореянинг “SILKROSS” компанияси вакиллари ўртасида республикада автотранспорт воситаларини техник кўрикдан ўтказиш марказларини тузиш лойиҳасини муҳокама қилиш мақсадида видеоконференция орқали музокаралар олиб борилишди.
Тадбир давомида, Жанубий Корея ҳамкорлари билан жисмоний ва юридик шахслар, транспорт воситалари эгалари учун қулай шарт-шароитлар яратиш, автомототранспорт воситаларини техник кўрикдан ўтказишдаги халқаро талаблар, транспорт воситаларини мажбурий техник кўрикдан ўтказилишидаги самарадорликни ошириш масалалари муҳокама қилинди.
Суҳбатлашув якунларига кўра ушбу соҳадаги ўзаро ҳамкорликни янада ривожлантиришни давом эттиришга келишилди.

Представители МВД обсудили проект по созданию центров технического осмотра автомобилей на территории Узбекистана
2020-06-23 | Общество
При содействии Посольства Республики Узбекистана в Республике Корея 23 июня т.г. между руководством Главного управления безопасности дорожного движения МВД и представителями корейской компании «SILKROSS» проведены переговоры в формате видеоконференции с целью обсуждения проекта по созданию центров технического осмотра автомобилей на территории республики.
В ходе мероприятия с южнокорейскими партнерами обсуждены вопросы создания благоприятных условий физическим и юридическим лицам, владельцам транспортных средств, прохождения технического осмотра автомототранспортных средств международным требованиям, повышения эффективности проведения обязательного технического осмотра транспортных средств.