Ўзбекистон Республикаси Президенти амалий ташриф билан Россия Федерациясида бўлади
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев жорий йил 23-24 июнь кунлари Россия Федерацияси Президенти Владимир Путиннинг таклифига биноан амалий ташриф билан Москва шаҳрида бўлади.
Ташрифнинг биринчи куни дастурига мувофиқ, олий даражада икки томонлама музокаралар ўтказиш режалаштирилган. Кўп қиррали Ўзбекистон-Россия ҳамкорлигининг долзарб масалалари кўриб чиқилади.
24 июнь куни давлатимиз раҳбари фашизм устидан қозонилган Буюк Ғалабанинг 75 йиллиги муносабати билан тантанали тадбирларда иштирок этади.

The President to visit Russia
President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev will pay a working visit to Moscow on June 23-24 at the invitation of President of the Russian Federation Vladimir Putin.
In accordance with the visit program, bilateral negotiations at the highest level are scheduled for the first day. Topical issues of Uzbek-Russian multifaceted cooperation will be considered.
On June 24, the head of our state is expected to take part in celebrations of the 75th anniversary of the Great Victory over fascism.