РАСМИЙ БАЁНОТ: 830 бемордан 10 нафарининг аҳволи оғир, 1 нафарининг аҳволи ўта оғир
– Мамлакатимизда айни дақиқаларга келиб, коронавирус касаллиги билан 2160 бемор рўйхатга олинган. Беморларнинг 1319 нафари тўлиқ соғайган ва реабилитация марказларига ўтказилган. Соғлиқни сақлаш вазирлиги маълумотига кўра, 830 бемордан 10 нафарининг аҳволи оғир, 1 нафарининг аҳволи ўта оғир.
Ҳозирги вақтга келиб, 56 мингдан ортиқ фуқаро карантин муддатларини ўтаяпти. Уларнинг 13 мингдан ортиқроғи стационар шароитида, 42 мингдан ортиқроғи уй шароитида карантин тадбирлари билан қамраб олинган. Куни кеча 7300 дан кўпроқ вирусологик текширишлар ўтказилди. Эпидемик вазият мураккаблашгандан буён 325 мингдан кўпроқ коронавирус касаллигига лаборатория текширувлари ўтказилган.
Карантин тадбирлари давом этяпти. Бир мунча енгилликлар ва имкониятлар пайдо бўлди. Бу – биз карантин тадбирларини бузишга ҳақимиз бор, дегани эмас. Ҳар биримиз масъулият билан ёндашишимиз керак. Ҳар биримизнинг ҳаракатимиз эпидемик вазият барқарорлашуви ёки мураккаблашувида намоён бўлишини унутманг!

Официальное заявление: состояние 10 больных из 830 – тяжелое, одного - критическое
– В настоящее время в нашей стране количество зарегистрированных с коронавирусной инфекцией составляет 2160 человек.
К настоящему времени полностью выздоровели 1319 человек и переведены в реабилитационные центры. По сведениям Министерства здравоохранения, состояние 10 больных из 830 – тяжелое, одного – критическое.
К настоящему времени более 56 граждан находятся на карантине. Из более 14 тысяч охвачены карантинными мерами свыше 13 тысяч, более 42 тысяч – в домашних условиях. На днях проведены более 7300 вирусологических проверок. С начала усложнения эпидемиологической ситуации проведено более 325 тысяч лабораторных проверок на коронавирус.
Карантинные меры продолжаются. Предоставляются некоторые возможности. Но это не означает, что мы вправе нарушать карантинные мероприятия. Каждый из нас должен ответственно подходить к ситуации. Помните, от наших действий зависит стабилизация эпидемиологической ситуации!