Ўзбекистоннинг Малайзиядаги Элчихонаси ахбороти
Ўзбекистоннинг Куала-Лумпур шаҳридаги Элчихонаси берган маълумотга кўра Малайзия Ҳукумати томонидан коронависруснинг тарқалишини олдини олиш мақсадида 2020 йил 28 апрелгача ўрнатилган Ҳаракатни чеклаш режими даврида мазкур мамлакатга ташриф буюрадиган чет эл фуқаролари учун янги тартиб жорий этилган. Режим муддати Малайзия Ҳукуматининг алоҳида қарори билан узайтирилиши ҳам мумкин.
Мазкур тартибга кўра Малайзияга келаётган барча чет эл фуқаролари ўз ҳисобларидан 150 Малайзия ринггити (37 АҚШ долл.) миқдоридага кунлик тўловни амалга оширган ҳолда, 14 кунлик карантиндан бўлишлари шарт.
Элчихона Малайзия ҳудудида бўлиб турган Ўзбекистон фуқароларини ушбу талабларни инобатга олишга ва мазкур давлат ҳокимият идораларининг барча қоидаларига риоя қилишга чақиради.
Шу ўринда Ўзбекистон фуқароларига консуллик-ҳуқуқий ёрдам кўрсатиш учун мамлакатимизнинг Малайзиядаги Элчихонаси ҳузурида Тезкор штаб ташкил этилганлигини эслатиб ўтамиз.

Сообщение Посольства Узбекистана в Малайзии
По информации Посольства Узбекистана в г.Куала-Лумпуре, Правительством Малайзии введен новый регламент для иностранных граждан, въезжающих в страну в период действия Режима ограниченного передвижения, который установлен до 28 апреля 2020 года в целях предотвращения распространения коронавируса. При этом, срок Режима может быть продлен отдельным решением малазийских властей.
В соответствии с регламентом, все иностранные лица, вновь прибывающие в Малайзию, должны пройти 14-дневный карантин за свой счет в размере 150 малазийских ринггит (37 долл. США) в день.
Посольство призывает граждан Узбекистана, находящихся на территории Малайзии, учитывать данное требование и соблюдать все правила властей страны пребывания.
При этом напоминаем, что при Посольстве нашей страны в Малайзии действует Оперативный штаб для оказания консульско-правовой помощи гражданам Узбекистана.