COVID-19 - «Мехр-шафқат ва саломатлик» Жамоат фонди
Бутун дунёда бўлгани каби мамлакатимизда ҳам коронавирус бўйича карантин чоралари эълон қилинган биринчи кундан бошлаб ва бугунга қадар инсониятнинг осойишта ҳаёти ва саломатлигига путур етказаётган коронавирус пандемиясига қарши кураш тобора қизғин тус олмоқда.
Шундай вазиятда ўзбек халқи ўзининг энг яхши фазилатларини намоён этмоқда. Ҳамюртларимиз томонидан "Меҳр-шафқат ва саломатлик" жамоат фондига беғараз ёрдам кўрсатилаётгани бунинг далилидир.
Шу муносабат билан, Ўзбекистон Республикаси Савдо-саноат палатаси "Меҳр-шафқат ва саломатлик" жамоат фондига қўшган ҳиссаси учун ишбилармонлар ҳамжамиятига чуқур миннатдорчилик билдиради.
Аввалроқ, Жамғарманинг даромад қисмида бизнеснинг улуши 16,6 млрд., шу жумладан, юридик шахслар томонидан 14,3 млрд. жисмоний шахслар томонидан 2,3 млрд. сўмни ташкил этгани ҳақида хабар берилган эди.
10 апрель ҳолатига кўра Мехр-шафқат ва саломатлик» жамоат фонди ҳисобига 57,6 млд.сўм маблағ келиб тушган:
Тадбиркорлик субъектлари - 14,3 млрд.сўм
марказий банк ва тижорат банклар - 22,9
бошқа ташкилотлар- 22,7
давлат органлари ва ташкилотлари - 15,4
жисмоний шахслар – 2,3 млрд.сўм
Шунингдек, Савдо-саноат палатаси "Меҳр-Шафкат ва Саломатлик" жамоат фондига кенг кўламли хайрия тадбирларини ўз вақтида ташкил этгани ва қўллаб-қувватлагани учун миннатдорчилик изхор этади.

COVID-19 - общественный фонд «Мехр-шафкат ва саломатлик»
С первых дней объявления карантинных мер по коронавирусу COVID-19 в нашей стране и посей день, как и во всем мире, роль благотворительных акций с целью борьбы с пандемией короновируса и уменьшения его негативного влияния, увеличивается.
В такой ситуации узбекский народ проявляет свои лучшие качества. Свидетельством тому является безвозмездная помощь, передаваемая нашими соотечественниками в общественный фонд «Мехр-шафкат ва саломатлик».
В связи с этим, Торгово-промышленная палата Республики Узбекистан выражает глубокую благодарность бизнес сообществу за внесённый вклад в общественный фонд «Мехр-шафкат ва саломатлик».
Ранее сообщалось, что вклад бизнеса в доходной части Фонда составил 16,6 млрд.сум, в том числе юридическими лицами 14,3 млрд.сум. физическими лицами 2,3 млрд.сум.
По состоянию на 10 апреля в Фонд поступило 57,6 млрд.сум
Субъекты предпринимательства - 14,3 млрд.сум
Физические лица – 2,3 млрд.сўм
Центральный и коммерческие банки - 22,9 млрд.сум
Прочие организации - 22,7 млрд.сум
Государственные организации - 15,4 млрд.сум
Торгово-промышленная палата также благодарит Общественный фонд «Мехр-шафкат ва саломатлик» за своевременную организацию и поддержку масштабных благотворительных акций.