1148 бозордаги нархларга оид мурожаатларни қабул қилмайди!
Аҳолига давлат хизматлари ҳақида тезкор ва ишончи маълумот бериш, Давлат хизматлари марказларида юзага келадиган муаммоли вазиятларнинг ечимини топиш ҳамда соҳага оид таклиф ва эътирозларни қабул қилиш учун Агентликнинг 1148 рақамли ишонч телефони ишлаб турибди.
Бироқ, сўнги пайтларда мазкур қисқа рақамга давлат хизматларига умуман алоқаси бўлмаган бозорлардаги нарх-наво, тўй-ҳашамлар, шунингдек карантин сабабли боғча ёшидаги фарзанди қарови учун касаллик варақасини олиш масалалари юзасидан қўнғироқлар кўпайгани кузатилмоқда.
Бу эса, мурожаатлар сони кескин кўпайиб, линия юкламасининг ортишига олиб келди. Натижада, айнан давлат хизматлари соҳасига тааллуқли саволлар билан қўнғироқ қилаётганлар, линияда узоқ вақт кутиб қолиб, жавобларини ололмаяптилар.
Шу боис, азиз фуқаролар!
Яна бир бор эслатиб ўтамиз, 1148 қисқа рақами орқали операторимиз Сизга фақатгина — давлат хизматлари олиш тартиби юзасидан тушунтириш бериши, хизмат олиш жараёнида тўсқинликларга дуч келган бўлсангиз, ДХМлар фаолиятига оид камчиликлар ва таклифлар юзасидан ёрдам бера олиши мумкин.
❗️ Ишонч телефони иш вақти: душанбадан жумагача соат 9.00 дан 18.00 гача (байрам кунларидан ташқари), тушлик 13.00 дан 14.00 гача

1148 не принимает обращений о ценах на рынке!
Для оперативного и надежного информирования общественности сведениями о государственных услугах, разрешения проблемных инцидентов в Центрах государственных услуг, а также для получения предложений и недостатков в этой области функционирует телефон доверия Агентства государственных услуг 1148.
Однако в последнее время наблюдается рост звонков не имеющих никакого отношения к государственным услугам. По таким вопросам, как цены на рынках, свадебные мероприятия, а также, получение больничного листка по уходу за ребенком дошкольного возраста в связи с карантином.
Это привело к значительному росту обращений и увеличению нагрузки на линию. В результате, обращающимся именно по вопросам, связанным с государственными услугами приходится долго ожидать на линии, а иногда и не получать ответов.
Поэтому, дорогие граждане!
Мы хотели бы ещё раз напомнить, что оператор короткого номера 1148 может объяснить Вам порядок получения государственных услуг, помочь, если Вы столкнётесь с препятствиями в процессе получения услуг, а также принять Ваши жалобы и предложения относительно деятельности Центров госуслуг.
❗️ Время работы телефона доверия: с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.00 (кроме праздничных дней), обед с 13.00 до 14.00.