Хитой ҳукумати ва халқи номидан, шахсан ўз номимдан Сизни ва Сиз орқали Ўзбекистон ҳукумати ва халқини Наврўз байрами муносабати билан самимий табриклашга ижозат бергайсиз.
Кейинги йилларда Хитой-Ўзбекистон ҳар томонлама стратегик шериклик муносабатларида ижобий ривожланиш тенденцияси сақланиб турибди. Сиёсий ўзаро ишонч муттасил мустаҳкамланмоқда, "Бир макон, бир йўл"ни биргаликда амалга оширишда салмоқли натижаларга эришилди, мамлакатларимиз халқаро майдонда фаол ва самарали ҳамкорлик қилмоқда. Буларнинг барчаси Хитой-Ўзбекистон муносабатларини янада ривожлантиришда кенг истиқболлар очмоқда. Хитой ва Ўзбекистон коронавирус эпидемиясига қарши биргаликда курашишда бир-бирини қўллаб-қувватлаб, яқиндан ҳамкорлик қилаётгани икки томонлама алоқаларда юксак даражага эришилганини намойиш этмоқда. Мен буни юксак қадрлайман.
Мамлакатларимиз ва халқларимиз фаровонлиги йўлида муносабатларимизни узлуксиз мустаҳкамлаш мақсадида Сиз билан яқин мулоқотларни давом эттиришга тайёрман.
Сизга мустаҳкам соғлик ва давлат раҳбари сифатидаги фаолиятингизда катта муваффақиятлар, дўст Ўзбекистон халқига эса бахт-саодат ва фаровонлик тилайман!

Си Цзиньпин поздравил Шавката Мирзиёева
Позвольте от имени правительства и народа Китая, а также от себя лично искренне поздравить Вас и в Вашем лице правительство и народ Узбекистана по случаю узбекского традиционного праздника Навруз.
В последние годы в китайско-узбекских отношениях всестороннего стратегического партнерства сохраняется благоприятная тенденция развития. Непрерывно укрепляется политическое взаимодоверие, достигнуты значимые результаты в совместной реализации "Одного пояса, одного пути", интенсивно и эффективно осуществляется сотрудничество наших стран на международной арене. Все это открывает широкие перспективы дальнейшего развития китайско-узбекских отношений. В совместной борьбе с коронавирусной эпидемией Китай и Узбекистан поддерживают друг друга и тесно взаимодействуют, что в полной мере демонстрирует высокий уровень двусторонних связей. Я это высоко ценю.
Готов поддерживать с Вами тесные контакты в интересах непрерывного продвижения наших отношений во благо двух стран и народов.
Желаю Вам крепкого здоровья и больших успехов в государственной деятельности, а дружескому народу Узбекистана счастья и благополучия!