Тошкент шаҳридаги Инҳа Университети ўз ходимларни масофадан туриб ишлашга ва шу қаторда талабаларга онлайн таълим бериш платформасини синовдан ўтказмоқда
2020-03-19 | Таълим
Университетнинг в.б ректори М. Джалаловнинг буйруғи билан университет ходимларининг 70% масофадан туриб ишлашга ўтказилди ва шу қаторда катта ёшдаги ходимлар пуллик таътилга жўнатилди. Университет раҳбари таъкидлаганидек, бугунги кунда ҳар бир инсон учун интернет жуда қулай шароитлар яратиб берганини ҳисобга олган ҳолда университетимиз ҳодимларини масофадан туриб ишлашлари барча учун қулай ва хафсиздир.
Бундан ташқари, Университет маъмурияти бугунги кунда талабаларни онлайн ўқитиш платформасини синовдан ўтказмоқда. 16-мартдан барча ўқув муассасаларида карантин эълон қилинганлиги сабабли барча талабалар ўз туман ва вилоятларига жўнаб кетишди.
12 апрелга мўлжалланган биринчи имтиҳон, белгиланган ҳолатлар туфайли кириш имтиҳонлари 25 апрель («компютер ва дастурий инжиниринг» факултети учун) ва 26 апрель («логистика»факултети учун) га ўтказилди. Онлайн рўйхатдан ўтиш 10-апрелгача узайтирилди.

Университет Инха в Ташкенте перевел сотрудников на дистанционную работу и тестирует платформу по онлайн-обучению студентов
2020-03-19 | Образование
По приказу и.о. ректора М. Джалалова порядка 70% сотрудников вуза были переведены на дистанционную работу, сотрудники более старшего возраста были отправлены в оплачиваемый отпуск. Как отмечает руководитель университета, сегодня, к счастью, у всех есть гаджеты и интернет, поэтому выполнять работу дистанционно не представляет особого труда.
Кроме того, в администрации университета отметили, что с сегодняшнего дня началось тестирование платформы по онлайн-обучению студентов. С 16 марта студенты не посещают вуз, а иногородние учащиеся в течение одного-двух дней выехали из Ташкента в родные города и районы.
Что касается первого экзамена, запланированного на 12 апреля, то в связи со сложившимися обстоятельствами вступительные экзамены перенесены на 25 (для факультета «Компьютерный и программный инжиниринг») и 26 апреля (для факультета «Логистика»). Онлайн-регистрация продлена до 10 апреля.