ДСҚ Telegram боти – халқ хизматида
“Ишонч телефони” ва Call-марказига қўшимча равишда энди Давлат солиқ хизмати билан Telegram ижтимоий тармоғида @uzsoliq_bot орқали боғланиш мумкин.
Ушбу восита жуда кўп имкониятларга эга. Бот орқали ҳар ким ўз ҳуқуқлари бузилганлиги тўғрисида хабар бериши, СТИР рақамини аниқлаши, рўйхатдан ўтиш учун ариза бериши ва бошқа электрон солиқ хизматларидан фойдаланиши мумкин.
Давлат солиқ хизмати органлари @uzsoliq_bot орқали нархларнинг сунъий равишда кўтарилиши, маҳсулотларнинг ноқонуний ишлаб чиқарилиши ёки савдоси, товарларни ҳужжатсиз сотилиши, солиқ тўлашдан бўйин товлаш ва бошқа соҳага оид шикоят ва мурожаатларни қабул қилади.
Aгар Сиз карантин даврида товарлар нархларининг асоссиз оширилганига дуч келсангиз, @uzsoliq_botдан фойдаланган ҳолда Давлат солиқ қўмитасига мурожаат қилинг.

Телеграм-бот ГНК – к услугам населения
В органы Государственной налоговой службы помимо «телефона доверия» и call-центра теперь можно обратиться через бот @uzsoliq_bot.
Данный инструмент обладает широкими возможностями. Посредством бота любой желающий может сообщить о нарушении прав, узнать свой ИНН, подать заявление на учет, получить возможность воспользоваться налоговыми услугами.
Через бот @uzsoliq_bot органы Государственной налоговой службы принимают жалобы на искусственное повышение цен, незаконное производство или оборот продукции, продажу товаров без документов, уклонения от уплаты налогов и многое другое.
Если вы столкнулись с необоснованным повышением цен на товары в период карантина, обращайтесь в Государственный налоговый комитет через бот @uzsoliq_bot.