Россия шаҳарларида “Made in Uzbekistan” миллий кўргазмалари ташкил этилади
Ўзбекистон билан Россия ўртасида савдо-иқтисодий ва инвестициявий ҳамкорликни янада кенгайтириш, россиялик ишбилармон доира вакиллари ва аҳолини мамлакатимизда ишлаб чиқарилаётган маҳсулотлар билан таништириш мақсадида шу йил апрель-май ойларида Москва, Санкт-Петербург, Қозон, Иркутск, Новосибирск ва Екатеринбург шаҳарларида “Made in Uzbekistan” миллий кўргазмалари ташкил этилади.
Мазкур тадбирларда мамлакатимиз иқтисодиётининг етакчи тармоқлари вакиллари, хусусан, “Ўзбекозиқовқатхолдинг” компанияси вакиллари иштирок этиши кутилмоқда. Компания таркибидаги етакчи экспортёр корхоналар Ўзбекистон озиқ-овқат саноати салоҳиятини намойиш этади. Айни вақтда “Ўзбекозиқовқатхолдинг” томонидан “Made in Uzbekistan”миллий кўргазмаларига тайёргарлик ишлари бошлаб юборилган.
Маълумот ўрнида, Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2018 йил 20 декабрдаги “Экспортга кўмаклашиш ва уни рағбатлантиришни кучайтириш чора-тадбирлари тўғрисида” ги қарорига мувофиқ, Ўзбекистон брендлари ва маҳсулотларини хорижда тарғиб қилиш мақсадида “Made in Uzbekistan” миллий кўргазмасини ҳар йили ташкил этиш белгиланган.

Национальные выставки "Made in Uzbekistan" будут организованы в российских городах
В апреле-мае текущего года в Москве, Санкт-Петербурге, Новосибирске и Екатеринбурге в целях ознакомления представителей деловых кругов и населения России с производимой в нашей стране продукцией и дальнейшего расширения торгово-экономического и инвестиционного сотрудничества между Узбекистаном и Россией будут организованы национальные выставки "Made in Uzbtkistan".
Ожидается, что в этих мероприятиях будут участвоватьпредставители ведущих отраслей экономики нашей страны, в частности, компании "Узбекозиковкатхолдинг". Ведущие предприятия-экспортеры в составе компании продемонстрируют потенциалпродовольственной промышленности Узбекистана. В настоящее время в "Узбекозиковкатхолдинг" идет подготовка к национальной выставке "Made in Uzbekistan".
К сведению: согласно постановлению Президента Республики Узбекистан "О мерах по усилению содействия и стимулированияэкспорта" от 20 декабря 2018 года в целях пропаганды за рубежом узбекской продукции и брендов намечено ежегодно организовывать национальную выставку "Made in Uzbekistan".