Ўзбекистон ишлаб чиқарувчилари Истанбулдаги халқаро ип-калава кўргазма-ярмаркасида иштирок этдилар
27-29 февраль кунлари Истамбулда 17- Халқаро ип-калава кўргазма-ярмаркаси «International Istanbul Yarn Fair 2020» бўлиб ўтди.
Тадбирда ўз маҳсулотларини 300 дан ортиқ стендларда намойиш этган 22 мамлакатнинг йирик компаниялари вакиллари иштирок этдилар ва дунёнинг 81 мамлакатидан 10 мингдан ортиқ меҳмонлар ташриф буюрдилар.
Ўзбекистон делегацияси мазкур тадбирда Ўзбекистон Республикаси Инвестициялар ва ташқи савдо вазирлиги ҳузуридаги Экспортни рағбатлантириш агентлиги бошчилигида «Made in Uzbekistan» ягона миллий бренди остида етакчи маҳаллий тўқимачилик маҳсулоти ишлаб чиқарувчилари билан иштирок этди.
Жорий йилда тўқимачилик соҳасида эришган ютуқларини 20 та маҳаллий ишлаб чиқариш корхоналари вакиллари намойиш этдилар. Улар орасида "Тан текс групп" МЧЖ, "Остекс" МЧЖ, "Мерган текс" МЧЖ, "Пахтакор текстиль" МЧЖ, "Кува текстиль" МЧЖ, "Каракул Асака текстиль" МЧЖ, "LT TEXTILE INTERNATIONAL" МЧЖ, "Сурхон сифат текс" МЧЖ, "Мароканд текстиль" МЧЖ, "Юсанг текс" МЧЖ, "Фланит текстиль" МЧЖ ва бошқалардир.
Ушбу кўргазма тўқимачилик саноатида юқори аҳамиятга эга бўлиб, Европа ва Осиёнинг ишлаб чиқарувчилари, салоҳиятли буюртмачи ва экспертлари ҳамкорлик борасида янги ғоя ва таклифлар билан алмашишга ҳамда келгусида биргаликда фаолият олиб бориш учун муҳим келишувларга эришишга хизмат қилувчи ноёб платформа ҳисобланади.

Производители Узбекистана приняли участие в международной выставке-ярмарке пряжи в Стамбуле
С 27 по 29 февраля в Стамбуле проходила 17-ая Международная выставка-ярмарка пряжи «International Istanbul Yarn Fair 2020».
В мероприятии приняли участие представители крупных компаний из 22 стран, представившие свою продукцию на более чем 300 стендах, а также более 10 тысяч посетителей из 81 страны мира.
В мероприятии узбекская делегация участвовала под руководством Агентства продвижения экспорта при Министерстве инвестиций и внешней торговли Республики Узбекистан под единым национальным брендом «Made in Uzbekistan» в составе ведущих отечественных производителей текстиля.
В этом году свои достижения в текстиле представили 20 отечественных производственных компаний, среди которых ООО «Тан текс групп», ООО «Остекс», ООО «Мерган текс», ООО «Пахтакор текстиль», ООО «Кува текстиль», ООО «Каракул Асака текстиль», ООО «LT TEXTILE INTERNATIONAL», ООО «Сурхон сифат текс», ООО «Мароканд текстиль», ООО «Юсанг текс», ООО «Фланит текстиль» и др.
Данная выставка обладает повышенной значимостью в текстильной отрасли, являясь уникальной платформой, но которой производители, потенциальные заказчики и эксперты из стран Европы и Азии могут обменяться свежими идеями и предложениями о сотрудничестве, а также достичь значимых соглашений по дальнейшей совместной деятельности.