“Future Medicine Conference” конференцияси ёшларни чорлайди
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевнинг 2018 йил 7 декабрдаги “Ўзбекистон Республикаси Соғлиқни сақлаш тизимини тубдан такомиллаштириш бўйича комплекс чора-тадбирлар тўгрисида”ги ПФ-5590 сонли Қарорлари ижросини таъминлаш мақсадида Тошкент Тиббиёт Академияси талаба ёшлари томонидан “Future Medicine Conference” конференцияси ташкил этилади.
Ушбу конференциянинг олдига қўйилган мақсадлар:
тиббиёт ва тиббий таълимга бўлган эътиборни янада ошириш;
- юртимиз ёшларини бир мақсад асносида бирлаштириш; - креатив лойиҳаларини ривожлантириш; - лойиҳаларни ҳаётга тадбиқ этиш; - юртимиздаги тиббиёт соҳасига бефарқ бўлмаган барча ёшларни билимларини ошириш;
- тиббиёт соҳасига оид лойиҳаларни қўллаб-қувватлаш;
- аҳолининг тиббий маданиятини ошириш бўйича турли хил тренинглар ва семенарлар ўтказиш.
Мамлакатимиз аҳолисининг 30 фоизи 14 ёшдан 30 ёшгача бўлган ёшларни ташкил этади. Демак, юртимиз келажаги ёшларнинг бугунги ҳаракатига боғлиқ.
Тиббиёт соҳасидаги билимларингизни Тошкент Тиббиёт Академияси талаба ёшлари билан бирга ривожлантиринг, имкониятни қўлдан бой берманг!
Юртимиз ёшларини бир масканда бирлаштирган, тиббиёт соҳасида илк бора ўтказиладиган кенг кўламли “Future Medicine Conference” да рўйҳатдан ўтиш 10 мартдан бошланади!

Конференция “Future Medicine Conference” приглашает молодежь
В целях обеспечения выполнения Указа Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева ПФ-5590 от 7 декабря 2018 года «О комплексных мерах по коренному совершенствованию системы здравоохранения Республики Узбекистан» студенческой молодежью Ташкентской Медицинской Академии будет организована будет организована конференция “Future Medicine Conference”.
Цели проведения конференции:
- повышение внимания к медицине и медицинскому образованию;
- объединить молодежь нашей страны одной целью;
- разработка креативных проектов;
- реализация проектов;
- повышение знаний всех молодых людей, которым небезразлична медицинская сфера нашей страны;
- поддержка проектов в сфере медицины;
- проведение различных тренингов и семинаров по повышению медицинской культуры населения.
30% населения страны составляет молодежь в возрасте от 14 до 30 лет. А значит, будущее нашей страны зависит от сегодняшних действий молодежи.
Развивайте свои медицинские знания вместе с молодежью Ташкентской медицинской академии, не упустите свой шанс!
Регистрация на первую широкомасштабную конференцию в сфере медицины “Future Medicine Conference”, объединившая молодежь нашей страны в одном месте, начинается с 10 марта!