Миср компанияси Наманган вилоятида замонавий балиқчилик комплекси барпо этади
4 март куни вилоят ҳокимлигида Миср Араб Республикасининг “Kapo Agri Group” компанияси билан Норин туманида 80 гектар майдонда замонавий балиқчилик комплекси барпо этиш бўйича инвестицион шартнома имзоланди.
Вилоят ҳокими Хайрулло Бозоров ва “Kapo Agri Group” компанияси президенти Алаа Камар Гамал томонидан имзоланган шартномага кўра, умумий қиймати 4 миллион доллар бўлган ушбу ярим интенсив балиқчилик комплекси 100 фоиз тўғридан тўғри хорижий инвестициялар ҳисобидан амалга оширилади.
Африка лаққаси, форель ва бошқа балиқ турлари этиштиришга ихтисослашадиган ва йиллик 1,5 миллион доллар экспорт қилиши режалаштирилаётган ушбу корхона, келгуси йили қуриб фойдаланишга топширилади. Йиллик қуввати 1600 тонна балиқни ташкил этадиган комплексда, 50 та янги иш ўрни яратилади.

Fish farming complex to be built in Namangan
Khokim of Namangan Region Khayrullo Bozarov and CEO of Kapo Agri Group of Egypt, Alaa Gamal Kamar signed an investment agreement on creation of a modern fish farming complex.
According to the regional khokimiyat, the complex will be built in Narin district and will occupy an area of 80 hectares. The project of a semi-intensive fish farming complex with a total value of 4 million USD will be implemented through foreign direct investment.
It is envisaged that the company, which will specialize in cultivation of African catfish, trout and other types of fish and with an annual export volume of 1.5 million USD, will be launched in 2021.