Тошкент шаҳридаги Инҳа Университетида биринчи "Co-Learning Center" очилди
"Project Managers" компанияси UzCard миллий тўлов тизими ҳамкорлигида Тошкент шаҳридаги Инҳа Университети талабаларини бепул ўқитиш мақсадида, Ўзбекистонда биринчи "Co-Learning Center" ўқув маркази ташкил этди.
Келгусида бундай ўқув марказлар бошқа университетларда ҳам очилиши кутилмоқда, айни кунларда ТАТУда марказ очилиши бўйича ишлар олиб борилмоқда. Марказ иқтидорли талабаларни қуйидаги йўналишлар бўйича ўқитишга йўналтирилган: Webdeveloping, Mobiledeveloping, 3Dmodelling, Gamedeveloping, 2Ddesign, DigitalMarketing, SyberSecurity. Ўқув жараёни "Digital Generation Uzbekistan" методикаси асосида олиб борилади, шунингдек, маҳорат дарсларини ўтказиш учун маҳаллий ва хорижий ФуллСтацк мутахассисларини жалб этиш режалаштирилган. Шунингдек, ушбу лойиҳа талабалар ва ёш малакали кадрларни излаётган компанияларни бир бирига боғлаб турувчи вакил вазифасини бажаради.
Лойиҳага кўра, бир йил ичида 400 га яқин Жуниор дастурчи, 100 га яқин Middle ва 10 гаяқин Senior дастурчиларни тайёрлаш мақсад қилинган. "Co-Learning Center" ўқув марказида фақатгина Тошкент шаҳридаги Инҳа Университети талабалари таълим ола оладилар. Курсга ёзилиш учун рўйхатдан ўтиш лозим, шундан сўнг номзодлар суҳбатдан ўтказилади ҳамда шартли топшириқ бажарилади. Натижалар асосида талабалар марказга қабул қилинади.
Шунингдек, марказ вилоятларда мини-курслар, вебинарлар ҳамда видео дарсликлар тайёрлашни режалаштирмоқда. Барча ўқув курслари мутлақо бепул.

Первый Co-Learning Center открылся в Университете Инха в Ташкенте
Компания «Project Managers» при содействии национальной платежной системы UzCard создала первый в Узбекистане Co-Learning Center для бесплатной подготовки одаренных студентов Университета Инха в Ташкенте. Ожидается, что в дальнейшем такие образовательные заведения появятся и при других вузах, в частности, уже ведутся работы по открытию центра в ТУИТе.
Образовательный проекториентирован на обучение талантливых студентов по направлениям: Webdeveloping, Mobiledeveloping, 3Dmodelling, Gamedeveloping, 2Ddesign, DigitalMarketing, СyberSecurity. Обучение будет основываться на методике «Digital Generation Uzbekistan», кроме того, для проведения мастер-классов планируется привлекать отечественных и зарубежных специалистов уровня FullStack. Помимо этого, центр станет своеобразным связующим звеном между студентами и компаниями, которые,в свою очередь, ищут молодые квалицированные кадры.
Проект ставит амбициозную цель – подготовить до 400 Junior-программистов, 100 программистов уровня Middle и до 10 Senior-программистов за один год. А также принять участие в создании программных продуктов, совместно с ведущими IT-компаниями.
Обучаться в Co-LearningCenter могут только студенты Университета Инха в Ташкенте. Для этогонеобходимо пройти регистрацию, собеседование и выполнить условное задание, по итогам которого станет известно, попадет ли кандидат на обучение в центр.
Центр помимо обучения в стенах вуза планирует выездные мини-курсы по регионам, вебинары, подготовкувидео-уроков. Все обучающие мероприятия будут проводиться абсолютно бесплатно.