Жаҳонгир Артикходжаев Голландиянинг “Ballast Nedam” компанияси вакиллари билан учрашди
Учрашувда “Ballast Nedam” компанияси билан ижтимоий ва инфратузилмага оид лойиҳаларни биргаликда амалга ошириш масаласи муҳокама этилди.
Маълумот ўрнида қайд этиш жоиз, “Ballast Nedam” компанияси 1877 йилда ташкил этилган бўлиб, қурилиш соҳасида 140 йиллик тажрибага эга. Компания аэропортлар, шифохоналар, сув таъминоти, энергетика ва иссиқлик тизими, оғир ва енгил саноат, шунингдек, йўллар, йўл ўтказгич ва кўприклар қуриш бўйича лойиҳаларни амалга оширади.
Айни пайда “Ballast Nedam” компанияси Тошкентда қурилиши режалаштирилган йўллар, эстакадалар ва ер ости йўлларига оид лойиҳаларни ҳамкорликда амалга оширишга қизиқиш билдирмоқда.
Ўзаро мулоқот давомида томонлар ҳамкорлик масаласини тегишли мутахассислар билан атрофлича кўриб чиқишга келишдилар.

Джахонгир Артикходжаев встретился с представителями нидерландской компании Ballast Nedam
Хоким Ташкента Джахонгир Артикходжаев провел встречу с представителями нидерландской компании Ballast Nedam. Обсуждался вопрос совместной реализации социальных и инфраструктурных проектов.
В качестве справки следует отметить, что компания Ballast Nedam основана в 1877 году и имеет 140-летний опыт в сфере строительства. Компания реализует проекты по строительству аэропортов, клиник, сооружений по водоснабжению, энергоснабжению, лёгкой и тяжёлой промышленности, а также дорог, переходов и мостов. В настоящее время Ballast Nedam выражает интерес к участию в проектах по строительству дорог, эстакад и подземных переходов и тоннелей, которые планируются в столице.
В процессе общения стороны договорились подробно рассмотреть вопросы сотрудничества с привлечением экспертов.