Россиянинг Приморье ўлкаси делегацияси Тошкентга келади
2020 йилнинг 4-7 март кунлари Россиянинг Приморье ўлкаси Ҳукумати раиси ўринбосари Константин Шестаков бошчилигидаги делегация Тошкент шаҳрига ташриф буюради.
Мамлакатимизнинг Владивосток шаҳридаги Бош консулхонаси берган маълумотга кўра, ташриф дастурида Инвестиция ва ташқи савдо вазирлигида, Транспорт вазирлигида, “Ўзбекозиқовқатхолдинг" холдинг компанияси ва Ўзбекистондаги хусусий бизнес вакиллари билан икки томонлама музокаралар ва учрашувлар ўтказиш кўзда тутилган.
Ўзбекистондан мева ва сабзавотларни Приморье ўлкасига етказиб бериш, улгуржи ва чакана савдо тармоқлари ҳамкорлиги, савдо-иқтисодий алоқаларни кенгайтириш мақсадида транспорт-логистика соҳасидаги ҳамкорликка доир масалаларни муҳокама қилиш режалаштирилган.

В г.Ташкент прибывает делегация Приморского края России
4-7 марта 2020 года делегация Приморского края России во главе с заместителем председателя Правительства региона Константином Шестаковым посетит г.Ташкент.
По информации Генерального консульства нашей страны в г.Владивостоке, программой визита предусмотрены двусторонние переговоры и встречи в министерствах инвестиции и внешней торговли, транспорта, Холдинговой компании «Узбекозиковкатхолдинг» и с частным бизнесом Узбекистана.
Планируется обсудить вопросы поставок овощей и фруктов из Узбекистана в Приморский край, сотрудничества оптовых и торговый сетей, развитие транспортно-логистического взаимодействия в целях расширения торгово-экономических связей.