Аҳолининг маданий ҳордиқ чиқариши учун қулайликларни ошириш бўйича кўрсатма берилди
Давлатимиз раҳбари Шавкат Мирзиёев Яшнобод туманидаги Мудофаа вазирлигига қарашли Маънавият ва маърифат марказини бориб кўрди.
Бу марказ биноси 1980 йилда қурилган. Ҳозирда унда Қуролли Кучлар ансамбли, Марказий ҳарбий оркестр, “Турон” давлат ҳарбий театри, бичиш-тикиш корхонаси ва болалар тўгараклари жойлашган. Лекин имкониятлардан тўла фойдаланилмаётган эди.
Президент марказ биносини реконструкция қилиб, ундан мақсадли фойдаланиш, давлат-хусусий шериклик асосида кўнгилочар маскан ташкил этиш зарурлигини таъкидлади.
Бу ерда концертлар, байрам тадбирлари ўтказилади. Атроф ободонлаштирилиб, тадбиркорлар иштирокида савдо ва хизмат кўрсатиш шохобчалари ташкил этилади.
Давлатимиз раҳбари шу ердаги Авиасозлар спорт мажмуасини ҳам кириб кўрди. Унинг ҳудудини ободонлаштириш, спортсеварларга қулайликларни ошириш бўйича кўрсатма берилди.

President Shavkat Mirziyoyev visited the Spirituality and Enlightenment Сеnter under the Ministry of Defense in Yashnabad district.
The building of the center was built in 1980. Today, it houses the Armed Forces ensemble, Central Military Band, Turon State Military Theater, a sewing company and children's clubs. But the building's capabilities are still not fully used.
President noted the need for reconstruction of the building, its intended use, and organization of an entertainment center here on the basis of public-private partnership. Conditions will be created for holding concerts and festive events. It is planned to improve the surrounding area, open trade and service centers.
The Head of the state also visited Aviasozlar Sports Complex. Instructions were given to improve its territory and increase facilities for sports enthusiasts.