Аҳолининг маданий ҳордиқ чиқариши учун қулайликларни ошириш бўйича кўрсатма берилди
Давлатимиз раҳбари Шавкат Мирзиёев Яшнобод туманидаги Мудофаа вазирлигига қарашли Маънавият ва маърифат марказини бориб кўрди.
Бу марказ биноси 1980 йилда қурилган. Ҳозирда унда Қуролли Кучлар ансамбли, Марказий ҳарбий оркестр, “Турон” давлат ҳарбий театри, бичиш-тикиш корхонаси ва болалар тўгараклари жойлашган. Лекин имкониятлардан тўла фойдаланилмаётган эди.
Президент марказ биносини реконструкция қилиб, ундан мақсадли фойдаланиш, давлат-хусусий шериклик асосида кўнгилочар маскан ташкил этиш зарурлигини таъкидлади.
Бу ерда концертлар, байрам тадбирлари ўтказилади. Атроф ободонлаштирилиб, тадбиркорлар иштирокида савдо ва хизмат кўрсатиш шохобчалари ташкил этилади.
Давлатимиз раҳбари шу ердаги Авиасозлар спорт мажмуасини ҳам кириб кўрди. Унинг ҳудудини ободонлаштириш, спортсеварларга қулайликларни ошириш бўйича кўрсатма берилди.

Даны указания по расширению удобств для культурного досуга населения
Президент Шавкат Мирзиёев посетил в Яшнабадском районе Центр духовности и просветительства при Министерстве обороны.
Здание центра возведено еще в 1980 году. Сегодня в нем размещены ансамбль Вооруженных сил, Центральный военный оркестр, государственный военный театр "Турон", швейное предприятие и детские кружки. Но возможности здания все еще не используются в полной мере.
Президент отметил необходимость реконструкции здания, его целевого использования, организации здесь развлекательного центра на основе государственно-частного партнерства. Будут созданы условия для проведения концертов, праздничных мероприятий. Намечено благоустроить прилегающую территорию, открыть пункты торговли и обслуживания.
Глава государства посетил также спортивный комплекс "Авиасозлар". Даны указания по благоустройству его территории, увеличению удобств для любителей спорта.