2020-02-18 | Технологиялар
Ахборот технологиялари ва коммуникацияларини ривожлантириш вазирлиги томонидан тизимдаги корхоналар иш самарадорлиги, аҳолига қулай ва сифатли хизматлар кўрсатиш сифатини яхшилашга алоҳида эътибор қаратилмоқда. Чунки, рақамли технологиялар нафақат маҳсулот ва хизматлар сифатини оширади, ортиқча харажатларни камайтиради, одамлар турмушини кескин яхшилаши мумкин.
Эндиликда юртимиз аҳолиси кенг полосали алоқа хизматларига уланиш учун “Ўзбектелеком" АКнинг сотув ва хизмат кўрсатиш офисларига ташриф буюрмай онлайн тарзда ариза беришлари мумкин. Кенг полосали алоқа хизматларига уланиш учун мурожаат қилувчи муайян мижозларга қулай шароитлар яратиш мақсадида, аризалар бевосита “1084” қисқа рақами бўйича Ахборот марказига қўнғироқ қилиш, шунингдек Компания расмий сайтининг “Онлайн дастур" бўлими орқали қабул қилинади.
“Ўзбектелеком" АКнинг ҳудудий бўлинмалари Ахборот марказидан аризалар қабул қилинган кундан бошлаб телекоммуникация хизматларини тақдим этиш бўйича Шартномани бажариш учун 1 иш кунидан кечиктирмасдан жойларга чиққан ҳолда хизматга уланишни ташкил этишга буюртма берадилар.
Мижозларга хизмат кўрсатишда “Ўзбектелеком" АК алоқа хизматларига уланиш учун ариза беришдан бошлаб мижозларга йўналтирилган ўз ёндашувини намоён этмоқда.
Ишончли, юқори тезликдаги Интернет, қулай ва арзон тарифлар, онлайн ариза бериш-буларнинг барчаси аҳолининг ахборот технологияларидан унумли ва мазмунли фойдаланишларини таъминлашга қаратилган.
“Ўзбектелеком" компанияси юртимиз аҳолисига “Биз билан қулай бўлиши учун барча имкониятларни ишга соламиз!” шиори остида хизмат кўрсатмоқда.

Теперь можно подать заявку онлайн для подключения к услугам Интернет
Министерство по развитию информационных технологий и коммуникаций уделяет важное внимание повышению эффективности деятельности профильных предприятий, созданию современных и удобных услуг для населения. Поскольку цифровые технологии не только повышают качество услуг и медиапродукции, но и снижают расходы, повышают уровень жизни граждан.
В целях улучшения качества услуг связи и создания максимальных удобств для населения АК «Узбектелеком» внедрила новую услугу. Теперь абоненты АК «Узбектелеком» могут подать заявку на подключение к услугам широкополосного доступа в Интернет в удалённом режиме, не посещая офисы продаж.
Заявку на подключение можно оформить, обратившись в Call-центр по короткому номеру «1084», или подать её на официальном сайте компании в разделе «Онлайн заявка».
В свою очередь, региональные филиалы должны организовать выездное подключение на оформление договора на оказание услуг не позднее одного рабочего дня с момента поступления заявления.
Как отмечает представители АК «Узбектелеком», в своей работе они стремятся вести клиентоориентированный подход в обслуживании абонентов. И первый шаг в этом – создать максимальные удобства для клиентов, начиная с подачи заявки на подключение.