Жаҳонгир Артикходжаев “Boston Consulting Group” компаниясининг катта ҳамкори Владислав Бутенко билан учрашди
Учрашувда BSG компаниясининг катта ҳамкори Владислав Бутенко билан бирга компания директори Игорь Алексеев ва лойиҳа раҳбари Алексей Беляковлар иштирок этдилар.
Ўзаро мулоқот давомида икки томонлама ҳамкорлик масалалари муҳокама этилар экан, тарафлар туризмни ривожлантириш, шаҳарнинг инвестицион жозибадорлигини оширишга қаратилган лойиҳаларни биргаликда амалга оширишга алоҳида эътибор қаратдилар. BSG компаниясининг катта ҳамкори Владислав Бутенко халқаро тажриба ва компания мутахассисларининг амалий кўникмаларидан келиб чиққан ҳолда ушбу йўналишларда Тошкентга ҳар тарафлама кўмак беришга тайёрлигини маълум қилди.
Маълумот ўрнида қайд этиш жоиз, “Boston Consulting Group” (BCG) – бошқарув консалтингига ихтисослашган халқаро компания бўлиб, шу йўналишдаги катта учталикка киради. Компания айни вақтда юртимиздаги вазирликлар ва идоралар учун қатор лойиҳаларни амалга оширмоқда.
BCG Тошкентнинг иқтисодий имкониятлари ва инвестицион салоҳиятини ҳам ўрганиб чиққан ва унинг мутасаддилари бўлажак лойиҳаларни шунга асосланган ҳолда тайёрлашини билдириб ўтдилар.

Джахонгир Артикходжаев встретился со старшим партнером компании Boston Consulting Group Владиславом Бутенко
В столичной администрации прошла встреча хокима Ташкента Джахонгира Артикходжаева с представителями международной компании Boston Consulting Group. В мероприятии приняли участие старший партнер компании BSG Владислав Бутенко, директор компании Игорь Алексеев и руководитель проекта Алексей Беляков.
В ходе встречи стороны обсудили приоритетные направления сотрудничества в области развития сферы туризма в Ташкенте, а также повышения инвестиционной привлекательности города. Старший партнер компании BSG Владислав Бутенко заявил, что готов оказать всестороннюю поддержку Ташкенту в данных направлениях исходя из международного опыта и практических навыков специалистов компании.
Для справки
Boston Consulting Group (BCG) – международная компания, специализирующаяся на управленческом консалтинге, входит в «большую тройку управленческого консалтинга». В настоящее время осуществляет ряд проектов для множества министерств и ведомств Узбекистана.