Ўзбекистон Савдо-саноат палатаси раиси А.Икрамов Гужарат штати бош вазири В. Рупани билан учрашди
Савдо-саноат палатаси раиси А. Икрамовнинг Ҳиндистоннинг Аҳмедобод шаҳрига ташрифи доирасида Гужарат бош вазири В. Рупани билан учрашув бўлиб ўтди.
Ўз нутқида В. Рупани Ўзбекистон Президенти Ш.М.Мирзиёевга энг самимий тилаклари ва алоҳида ҳурматини изҳор этди.
“Мен Ўзбекистонда изчил ривожланаётган ўзгаришларни катта қизиқиш билан кузатаман ва Президент Ш.Мирзиёевнинг 2020 йилни Ўзбекистонда “Фан, таълим ва рақамли иқтисодиёт йили” деб эълон қилиш тўғрисидаги ташаббусини юқори баҳолайман. Ўз навбатида, Гужаратнинг IT-компанияларига Ўзбекистонда Ахборот-техналогиялари соҳасидаги лойиҳаларда фаол иштирок этишга чақираман” - дея таъкидлаб ўтди В.Рупани
Шунингдек, у 5-6 март кунлари бўлиб ўтадиган Тошкент инвестицсия форумида Гужарат вазирларидан бири бошчилигидаги делегация вакилларининг иштирокини таъминлашини айтди.
Ўзбекистон Савдо-саноат палатаси раҳбари А. Икрамов ўз навбатида икки мамлакат ўртасидаги ҳамкорлик алоқалари янада ривожланиб, мустаҳкамланишига ишонч билдирди.

Председатель ТПП РУз встретился с министром штата Гуджарат В.Рупани
В рамках визита председателя ТПП А.Икрамова в город Ахмедабад (Индия) прошла встреча с главным министром штата Гуджарат В.Рупани.
В ходе своего выступления В.Рупани выразил свои самые искренние пожелания и чувства уважения Президенту Узбекистана Ш.М.Мирзиёеву.
«Я с большим интересом наблюдаю за происходящими прогрессивными изменениями в Узбекистане и высоко оцениваю инициативу Президента Ш. Мирзиёева об объявлении 2020 года в Узбекистане Годом науки, просвещения и цифровой экономики. Со своей стороны, я буду призывать ИТ-компании Гуджарата участвовать в проектах в Узбекистане в сфере ИТ» - отметил В.Рупани
Он также сообщил, что в Ташкентском инвестиционном форуме участие примет представительная делегация во главе с одним из министров Гуджарата.
Глава ТПП РУз А.Икрамов в свою очередь выразил уверенность в дальнейшем развитии и укреплении сотрудничества между двумя странами.