Туркия Ташқи ишлар вазири билан учрашув
2020 йилнинг 5 февраль куни Туркий тилли давлатлар ҳамкорлик кенгаши (Туркий кенгаш) Ташқи ишлар вазирлари кенгашининг мажлисида иштирок этиш учун Боку шаҳрига келган Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов Туркия Республикаси Ташқи ишлар вазири Мевлут Чавушоғлу билан учрашди.
Долзарб Ўзбекистон-Туркия кун тартибидаги масалалар ва жорий йилда қўшма тадбирларга тайёргарликнинг бориши юзасидан фикр алмашилди.
Кўп томонлама шакллардаги ҳамкорликка алоҳида эътибор қаратилди. Шу муносабат билан Туркий кенгаш доирасида мулоқотни кенгайтиришга ўзаро қизиқиш тасдиқланди.

5 февраля 2020 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов, прибывший в г.Баку для участия в заседании Совета министров иностранных дел Совета сотрудничества тюркоязычных государств (Тюркский совет), встретился с Министром иностранных дел Турецкой Республики Мевлютом Чавушоглу.
Состоялся обмен мнениями относительно актуальной узбекско-турецкой повестки дня, хода подготовки к совместным мероприятиям в текущем году.
Отдельное внимание уделено сотрудничеству в многосторонних форматах. В этой связи подтверждена заинтересованность в наращивании диалога в рамках Тюркского совета.