Сингапур делегацияси билан учрашув бўлиб ўтди
2020 йил 5 февраль куни Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Сенати Раиси биринчи ўринбосари Содиқ Сафоевнинг Сингапур Республикаси савдо ва саноат давлат катта вазири Ко По Кун бошчилигидаги делегация билан учрашуви бўлиб ўтди.
Учрашувда икки томонлама муносабатларни янада ривожлантириш масалалари, савдо-иқтисодий ва маданий-гуманитар ҳамкорликнинг истиқболли йўналишлари муҳокама этилди.
Ко По Кун Ўзбекистонда социал-иқтисодий ва ижтимоий-сиёсий соҳаларда Президент Ш.М.Мирзиёев раҳбарлигида амалга оширилаётган ислоҳотларга юқори баҳо берди. Мамлакат ютуқлари Сингапур ва Ўзбекистон ўртасида ўзаро фойдали икки томонлама ҳамкорликни ривожлантириш учун қўшимча имкониятлар яратади.
Томонлар савдо, туризм, тиббиёт, таълим ва бошқарув кадрлари малакасини ошириш соҳасида қўшма лойиҳаларни амалга ошириш эҳтиёжи борлигини қайд этди.
Парламентлараро ҳамкорликни мустаҳкамлашдан, парламент делегацияларининг ўзаро ташрифларини фаоллаштиришдан икки томоннинг манфаатдорлиги билдирилди.

Встреча с делегацией Сингапура
5 февраля 2020 года состоялась встреча первого заместителя Председателя Сената Олий Мажлиса Республики Узбекистан Содика Сафоева с делегацией во главе со старшим государственным министром торговли и промышленности Республики Сингапур Ко По Куном.
В ходе встречи обсуждены вопросы дальнейшего развития двусторонних отношений, перспективные направления торгово-экономического и культурно-гуманитарного сотрудничества.
Ко По Кун дал высокую оценку проводимым в Узбекистане под руководством Президента Ш.М.Мирзиёева реформам в социально-экономической и общественно-политической сферах. Достижения страны дают дополнительную возможность для развития двустороннего взаимовыгодного сотрудничества Сингапура и Узбекистана.
Стороны отметили востребованность реализации совместных проектов в сфере торговли, туризма, медицины, образования и повышения квалификации управленческих кадров.
Выражена взаимная заинтересованность укрепления межпарламентского сотрудничества, активизации обмена парламентскими делегациями.