"Ўзбекнефтгаз" АЖ бошқаруви раиси Қашқадарё вилоятида GTL инвестиция лойиҳаси амалга оширилишининг бориши билан танишди
2020-02-03 | Иқтисодиёт
2020 йил 1 февраль куни Қашқадарё вилоятининг Ғузор туманида “Ўзбекнефтгаз” АЖ бошқарув раиси - М.Р. Абдуллаев раҳбарлигида “Шўртан газ кимё комплексининг тозаланган метан асосида синтетик суюқ ёқилғи ишлаб чиқариш” инвестиция лойиҳасининг қурилиш майдонида сайёр йиғилиш бўлиб ўтди.
Йиғилишда “Ўзбекнефтгаз” АЖ, “Uzbekistan GTL” МЧЖнинг масъул раҳбарлари, ҳамда бош пудратчи – “Hyundai Engineering Ltd.” ва “Enter Engineering Pte. Ltd.” консорциуми, лойиҳанинг бошқаруви бўйича маслаҳатчиси - TechnipFMС компаниясининг дирекция раҳбарлари, шунингдек масъул мутахассислар иштирок этдилар.
Сайёр йиғилишда “Ўзбекнефтгаз” АЖ бошқаруви раиси - М.Р. Абдуллаев асосий технологик қурилмаларнинг, шу жумладан GTL заводининг Марказий бошқарув пульти қурилиши билан батафсил танишди.
Йиғилиш сўнгида, мутахассис, асбоб-ускуна ва ресурсларни максимал даражада жалб этган ҳолда қурилиш-монтаж ишларининг жадал ижросини таъминлаш, шунингдек, завод қурилишини ўз вақтида тугаллашини ва жорий йилда ишга тушурилишини таъминлашга қаратилган бошқа бир қатор кўрсатмалар берилди.

Председатель правления Ао «Узбекнефтегаз» ознакомился с ходом строительства завода GTL в Кашкадарьинской области
2020-02-03 | Экономика
1 февраля 2020 года на строительной площадке инвестиционного проекта «Производство синтетического жидкого топлива на базе очищенного метана Шуртанского ГХК», в Гузарском районе Кашкадарьинской области, проведено выездное совещание под руководством Председателя Правления АО «Узбекнефтегаз» - М.Р. Абдуллаева.
В совещании приняли участие ответственные руководители АО «Узбекнефтегаз», ООО «Uzbekistan GTL», руководители дирекций проекта консорциума генерального подрядчика «Hyundai Engineering Ltd. Co.» и «Enter Engineering Pte. Ltd.», консультанта по управлению проектом TechnipFMC, а также ответственные специалисты.
В рамках выездного совещания Председатель Правления АО «Узбекнефтегаз» - М.Р. Абдуллаев детально ознакомился с ходом строительства основных технологических установок, в том числе и Центрального пульта управления завода GTL.
По итогам выездного совещания, поручено обеспечить ускорение выполнения строительно-монтажных работ, максимально задействовав специалистов, технику и ресурсы, а также ряд других поручений, направленных для обеспечения своевременного завершения строительства и ввода завода в эксплуатацию в текущем году.