Ҳиндистон Молия вазири ўринбосари билан учрашув
2020 йилнинг 27 январь куни Ўзбекистон Элчиси Фарҳод Арзиев Деҳли шаҳрида Ҳиндистон Молия вазири ўринбосари Калянараман Ражараман билан учрашди.
Учрашувда Ўзбекистон ва Ҳиндистон ўртасидаги иқтисодий ҳамкорликни янада фаоллаштириш билан боғлиқ масалалар муҳокама қилинди.
Музокаралар чоғида инвестицион ҳамкорликнинг ҳуқуқий асосларини мустаҳкамлаш бўйича биргаликда ишлаш, хусусан яқин орада икки мамлакат тегишли вазирлик ва идоралари вакилларининг қатор учрашувларини ўтказиш тўғрисида келишувга эришилди.

Встреча с заместителем министра финансов Индии
27 января 2020 года Посол Узбекистана Фарход Арзиев в г.Нью-Дели встретился с заместителем министра финансов Индии Кальянараманом Ражараманом.
Стороны обсудили вопросы, связанные с дальнейшей активизацией экономического сотрудничества между Узбекистаном и Индией.
В ходе переговоров достигнута договоренность о совместной работе по укреплению правовых основ инвестиционного взаимодействия, в том числе проведении в ближайшее время ряда встреч представителей причастных министерств и ведомств двух стран.