Ўзбекистон Миссияси раҳбари НАТО Бош котибига ишонч ёрлиқларини топширди
2020 йилнинг 9 январь куни Брюссель шаҳрида Ўзбекистон Республикасининг НАТО ҳузуридаги Миссияси раҳбари, Элчи Дилёр Хакимов Алянс Бош котиби Йенс Столтенбергга ишонч ёрлиқларини топширди.
Маросимдан кейин бўлиб ўтган суҳбатда ташкилот раҳбари Президент Шавкат Мирзиёев раҳбарлигида амалга оширилаётган Ўзбекистоннинг улкан салоҳиятини тўлақонли очиш имкони берувчи ва мамлакатни тарихий ривожланишнинг янги босқичига олиб чиқувчи туб ислоҳот ва ўзгаришларга юқори баҳо берди.
Ўзбекистон ва НАТО ўртасидаги икки томонлама муносабатларнинг, жумладан ҳарбий таълим соҳасидаги ҳамкорликнинг ҳозирги ҳолати ва истиқболлари, халқаро ҳамжамиятнинг Афғонистонда барқарорлик ва хавфсизликни таъминлаш борасидаги саъй-ҳаракатлари ҳам муҳокама қилинди.
Йенс Столтенберг Марказий Осиёдаги минтақавий ҳамкорликнинг ривожланаётганини алоҳида таъкидлади ва Ўзбекистоннинг Афғонистондаги можорони бартараф этиш масалаларидаги ролини қўллаб-қувватлади.

Head of Uzbekistan’s mission handed credentials to NATO Secretary General
On January 9, 2020, the Head of Uzbekistan Mission to NATO, Ambassador Dilyor Khakimov, presented his credentials to the NATO Secretary General Jens Stoltenberg, in Brussels.
The head of the organization praised the radical reforms and changes being carried out under the leadership of President Shavkat Mirziyoyev, which would maximize the huge potential of Uzbekistan and bring the country to a new stage of historical development.
The state and prospects of bilateral relations between Uzbekistan and NATO, in particular in the field of military education, as well as the efforts of the international community to ensure stability and security in Afghanistan were discussed.
Jens Stoltenberg emphasized the development of regional cooperation in Central Asia and welcomed the role of Uzbekistan in resolving the Afghan conflict.