Таҳлил бўйича навбатдаги тренинглар ташкил этилди
Адлия вазирлиги ва Ўзбекистон Республикаси Стратегик таҳлил ва истиқболни белгилаш олий мактаби ўртасида “Ўзаро ҳамкорлик тўғрисида”ги меморандумга мувофиқ жорий йилнинг 16-21 декабрь кунлари Адлия вазирлигининг марказий аппарати ходимлари учун “Ахборот-таҳлил фаолияти” бўйича тренинглар ўтказилди.
Ўқиш давомида тингловчилар ахборот билан ишлаш асослари, ахборот-таҳлилий ишнинг принциплари ва услублари, таҳлилий тадқиқот услубиёти ва бошқа шу кабилар билан танишдилар.
Ўқиш даврида тингловчилар таҳлилий ҳужжатлар ёзиш орқали ўз билимларини амалиётда қўллаш имкониятига эга бўлдилар. Тайёрланган ҳужжатлар асосида ўқитувчилар тингловчиларнинг таҳлил қобилиятлари ва кўникмаларини янада ривожлантириш бўйича таклиф-тавсиялар бериб ўтишди.

Организованы очередные тренинги по аналитике
В соответствии с Меморандумом о взаимодействии и сотрудничестве между Министерством юстиции и Высшей школой стратегического анализа и прогнозирования Республики Узбекистан с 16 по 21 декабря текущего года проведены тренинги по информационно-аналитической деятельности для сотрудников центрального аппарата Министерства юстиции.
В рамках занятий слушатели ознакомлены с основами работы с информацией, принципами и методами информационно-аналитической работы, методикой аналитических исследований и др.
В период обучения слушатели получили возможность применить на практике свои знания путем написания аналитических документов. На основе подготовленных материалов преподаватели дали участникам тренинга рекомендации и предложения по дальнейшему развитию аналитических способностей и навыков.