Транспортда хавфсизликни таъминлашни такомиллаштириш соҳасида ҳамкорлик
Шу кунларда Хитой Халқ Республикаси Жамоат хавфсизлиги вазирлиги темир йўллар Академиясининг бошлиғи ўринбосари Ху Чуаньпин бошчилигидаги делегацияси мамлакатимизга ташриф буюрган.
Бугун, жорий йилнинг 17 декабрда хитой делегациясининг республикамиз ИИВ Транспортда хавфсизликни таъминлаш бош бошқармасида бўлиб, бош бошқарма бошлиғи Рустам Тошпулатов билан учрашув ўтказдилар.
Томонлар икки томонлама ҳамкорлик масалаларини муҳокама қилдилар. Таъкидланишича, хамкорликни ривожлантириш негизида, сўнги икки йил давомида Ўзбекистон ички ишлар органларининг 64 ходими Хитой Халқ Республикасига ташрифлари амалга оширилган бўлиб, ўз навбатида хитой полицияси вакилларидан 108 нафари юртимизга ташриф буюришган.
Учрашув давомида ХХР мутассади ходимлари, ўзбек ҳамкасблари билан Хитой темир йўл транспортида хавфсизликни таъминлаш бўйича амалий тажрибалари билан алмашдилар.
Тадбир якунига кўра, томонлар мазкур соҳада тажриба алмашинувини давом эттиришга, кадрлар тайёрлаш ва уларнинг малакасини ошириш масалаларида ҳамкорликни ривожлантиришга келишиб олдилар.

Сотрудничество в сфере совершенствования транспортной безопасности
В республике пребывает делегация Академии железных дорог Министерства общественной безопасности Китайской Народной Республики ва главе с заместителем директора Ху Чуаньпин.
Сегодня, 17 декабря т.г. состоялся визит китайской делегации в Главное управление обеспечения безопасности на транспорте МВД республики, где была организована встреча с начальником Главного управления Рустамом Ташпулатовым.
Стороны обсудили вопросы двустороннего взаимодействия. Было отмечено, что в рамках сотрудничества за последние два года организованы сорок пять визитов в КНР в котором участвовали 64 сотрудника органов внутренних дел Узбекистана. В свою очередь, 108 представителей китайской полиции посетили республику.
Далее, в ходе встречи представители КНР поделились практическим опытом в сфере обеспечения безопасности на железнодорожном транспорте в Китае, с узбекскими коллегами.
По итогам мероприятия стороны договорились продолжить обмен опытом в обозначенной сфере, совершенствовать сотрудничество в подготовке и повышении квалификации кадров.