Корпоратив ижтимоий масъулият бўйича Ўзбекистон-Корея форуми бўлиб ўтди
28 ноябрь куни Савдо-саноат палатаси Жанубий Корея Республикасининг Ўзбекистондаги элчихонаси билан биргаликда 2019 йил Ўзбекистон-Корея корпоратив ижтимоий масъулият бўйича форуми ва Жанубий Корея компанияларини тақдирлаш маросимини ўтказди.
Тадбирда Савдо-саноат палатаси раисининг биринчи ўринбосари Ислом Жасимов ва Жанубий Кореянинг Ўзбекистондаги элчиси Канг Жэ Квон иштирок этди.
Канг Жэ Квон ўз нутқида бугунги кунда корпоратив ижтимоий масъулият тобора муҳим аҳамият касб этаётганини, чунки бу бутун инсониятнинг барқарор ўсишини ҳаракатлантирувчи кучи эканлигини таъкидлади.
- Мен ўйлайманки бугунги тадбир сўнгги йилларда икки мамлакат ўртасидаги дўстона муносабатларнинг жуда муҳим аҳамият касб этади, бу қўшган ҳиссаси учун миннатдорчиликни англатади, - деди Жанубий Кореянинг Ўзбекистондаги элчиси Канг Жа Квон.
Ўз навбатида, раиснинг биринчи ўринбосари Ислом Жасимов Ўзбекистон иқтисодиётидаги корейс бизнеси етакчи ўринлардан бирини эгаллаяшини ва бугунги кунда 630 дан ортиқ корейс корхоналари фаолият кўрсатаётганини таъкидлаб ўтди. Шунингдек, кореялик ишбилармонлар Ўзбекистон иқтисодиётини ислоҳ қилиш ва барқарорлигини таъминлашда фаол қатнашмоқда.
У ўз нутқининг охирида Савдо-саноат палатаси номидан Ўзбекистонда фаолият юритаётган барча корейс компанияларига мамлакат ривожига қўшган улкан ҳиссаси учун миннатдорчилик билдирди.
Ушбу тадбир доирасида 2019 йилда Жанубий Корея компанияларининг ижтимоий ривожланишга қўшган ҳиссасини муносиб тақдирлаш маросими бўлиб ўтди. Жорий йилнинг апрел-ноябр ойларида Корея элчихонаси Савдо-саноат палатаси билан биргаликда сўровнома ва тадқиқотлар ўтказиш орқали энг яхши 10 та компанияни аниқлаб, корпоратив ижтимоий масъулият бўйича энг яхши компанияларни танлади.
Ушбу рўйхатга Asiana Airlines (авиакомпания), БОW (экспорт учун қадоқлаш), "GKD" (пахта махсулотлари ишлаб чиқариш), "Hyundai Engineering" (муҳандислик эчимлари), "KDB Bank Uzbekistan", "KOGAS" (газ корпорацияси) киради "New Millenimum Construction" (қурилиш компанияси), "Hyundai Engineering&Construction"(қурилиш саноати), "POSCO International" (електр энергиясини ишлаб чиқариш), "UNICO Logistics" (логистика компанияси) "Корпоратив ижтимоий масъулият орқали Ўзбекистон ва Корея ўртасидаги дўстликни мустаҳкамлашга қўшган улкан ҳиссаси учун" номинатсияси остида махсус дипломлар билан тақдирланди.

Состоялся Узбекско-Корейский форум по корпоративной социальной ответственности
28 ноября Торгово-промышленная палата совместно с посольством Корейской Республики в Узбекистане провели Узбекско-Корейский форум по корпоративной социальной ответственности и церемонию награждения Южнокорейских компаний 2019 года.
На мероприятии приняли участие первый заместитель председателя Ислом Жасимов Торгово-промышленной палаты Узбекистана и посол Южной Кореи в Узбекистане Кан Чжэ Квон.
Кан Чжэ Квон в своем выступлении отметил что корпоративная социальная ответственность сегодня приобретает всё большее значимость в связи с тем, что оно является движущей силой стабильного роста всего человечества.
«Я считаю, что сегодняшнее мероприятие очень важное событие, которое выражает именно благодарность за тот вклад, который был внесен в эти годы, a также дружеские отношения между двумя нашими странами» – сказал посол Южной Кореи в Узбекистане Кан Чжэ Квон.
В свою очередь, первый заместитель председателя Ислом Жасимов отметил,что “Корейский бизнес в экономике Узбекистана занимает одно из доминирующих положений и на сегодняшний день функционирует более 630 предприятий с корейским бизнесом и корейские предприниматели принимают активное участие в реформировании и в обеспечении устойчивости экономики Узбекистана”.
В завершении своего выступления он поблагодарил от имени Торгово-промышленной палаты всех корейских компаний, которые осуществляют свою деятельность в Узбекистане и за тот огромный вклад который они внесли в развитие Узбекистана.
В рамках мероприятия состоялась церемония награждения Южно-корейских компаний 2019 года которые вели образцовую деятельность по вкладу в социальное развитие. С апреля по ноябрь текущего года Корейское посольство совместно с Торгово-промышленной палатой избрали лучшие компании по корпоративной социальной ответственности проводя опрос и исследования в ходе которой были определены 10 лучших компаниий.
В список вошли “Asiana Airlines” (авиакомпания), “BOW” (упаковка экспортной продукции), “GKD” (производство хлопковой целлюлозы), “Hyundai Engineering”(инженерные решения), “KDB Bank Uzbekistan”, “KOGAS”(газовая корпорация), “New Millenimum Construction”(строительная компания), “Hyundai Engineering&Construction”(строителная промышленность), “POSCO International”(производства электроэнергии), “UNICO Logistics”(логистическая компания), которые были награждены дипломами в номинации “За внесение большого вклада в укреплении дружбы между Узбекистаном и Кореей посредством деятельности корпоративной социальной ответственности”.