Корея Республикасининг Ўзбекистондаги Фавқулодда ва мухтор элчиси билан учрашув
2019 йил 13 ноябрь куни Ўзбекистон Республикаси Ахборот технологиялари ва коммуникацияларини ривожлантириш вазирлигида Корея Республикасининг Ўзбекистондаги Фавқулодда ва мухтор элчиси Кан Чжэ Квон билан учрашув бўлиб ўтди.
Учрашув давомида Вазир ахборот технологиялари соҳасида ўзбек-корейс ҳамкорлигининг янада  ривожланаётганини таъкидлади.
Учрашув чоғида ахборот технологиялари, айниқса, янги тадқиқотлар технологиялар, технопарклар ва инновация марказларини ривожлантириш ҳамда бошқариш, IT-таълимнинг энг янги технологияларини жорий этиш масалаларининг ҳолати ва келгусидаги ҳамкорликни ривожлантиришнинг ҳаракатлар режаси бўйича фикр алмашилди.
Томонлар ахборот технологиялари соҳасида Ўзбекистон ва Корея Республикаси ўртасида ҳамкорликни ривожлантириш бўйича улкан салоҳият мавжудлиги ҳамда бу борада барча саъй-ҳаракатларни сафарбар этишга тайёр эканликларини билдирдилар.

Встреча с Чрезвычайным и Полномочным Посолом Республики Корея в Узбекистане
13 ноября 2019 года в Министерстве по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан состоялась встреча с Чрезвычайным и Полномочным Послом Республики Корея в Узбекистане Кан Чжэ Квоном.
В ходе встречи министр отметил дальнейшее развитие узбекско-корейского сотрудничества в сфере информационных технологий.
В ходе встречи состоялся обмен мнениями по вопросам развития и управления информационными технологиями, особенно новыми исследовательскими технологиями, технопарками и инновационными центрами, состояния внедрения новейших технологий IT-образования и плана действий по дальнейшему развитию сотрудничества.
Стороны отметили, что имеется большой потенциал для развития сотрудничества между Узбекистаном и Республикой Корея в сфере информационных технологий и выразили готовность приложить для этого максимум усилий.