Ўзбекистон Президенти Тожикистон Бош вазирини қабул қилди
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев ШҲТга аъзо давлатлар Ҳукумат раҳбарлари кенгаши мажлисида иштирок этиш учун мамлакатимизга амалий ташриф билан келган Тожикистон Республикаси Бош вазири Қоҳир Расулзодани қабул қилди.
Давлатимиз раҳбари меҳмонни самимий қутлар экан, Ўзбекистон билан Тожикистон ўртасидаги дўстлик ва яхши қўшничилик муносабатлари изчил ривожланиб бораётгани, икки давлат раҳбарларининг биргаликдаги саъй-ҳаракатлари билан стратегик шериклик даражасига кўтарилганини катта мамнуният билан қайд этди.
Қоҳир Расулзода Ўзбекистон Республикаси Президентига ҳар доимгидек самимий қабул учун чуқур миннатдорлик билдириб, Тожикистон Республикаси Президенти Эмомали Раҳмоннинг саломи ва энг эзгу тилакларини етказди.
Учрашувда сиёсий, савдо-иқтисодий, энергетика, транспорт, маданий-гуманитар соҳалар ва бошқа устувор йўналишларда эришилган олий даражадаги келишувларни ўз вақтида ва тўлиқ ҳажмда амалга ошириш муҳимлиги қайд этилди.

2019-11-01 | Politics
On November 1, the President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev received the Prime Minister of the Republic of Tajikistan Kohir Rasulzoda, who has arrived in Uzbekistan to attend the meeting of the SCO Council of Heads of Government.
The Head of the state, warmly welcoming the guest, noted with great satisfaction the dynamic development of Uzbekistan – Tajikistan friendship and good neighborly relations, which, thanks to the joint efforts of the leaders of the two countries, have reached the strategic partnership level.
Kohir Rasulzoda expressed his deep gratitude to the President of the Republic of Uzbekistan for the traditionally warm welcome and conveyed greetings and most sincere wishes from the President of the Republic of Tajikistan Emomali Rahmon.
The importance of timely and full implementation of the high-level agreements in political, trade-economic, energy, transport, cultural-humanitarian and other priority areas was emphasized at the meeting.