Тошкент шаҳар ҳокимлигида Япониянинг NIPPON KOEI компанияси билан коммунал хизмат кўрсатиш соҳасидаги ҳамкорлик бўйича учрашув бўлиб ўтди
Тошкент шаҳар ҳокимининг уй-жой коммунал хизмат кўрсатиш масалалари бўйича ўринбосари Бахтиёр Раҳманқулов ҳамда Япониянинг NIPPON KOEI компанияси вакиллари иштирокидаги учрашувда пойтахтмиздаги коммунал соҳадаги мавжуд вазият ва соҳадаги долзарб вазифалар кўриб чиқиди.
Унда пойтахт ҳокимиги мутасаддиллари хорижий компания вакилларига Тошкент шаҳридаги оқава сув ва иссиқлик таъминоти қандай йўлга қўйилгани, ушбу тизимларда амалга оширилиши лозим бўлган вазифалар ва лифтларни алмаштириш масалалари ҳақида маълумот бердилар. Маълум қилинишича, Тошкент шаҳридаги 3000дан ортиқ лифтлар янгиланиши керак, шунингдек, аҳоли яшаш пунктларига 300 км.дан ортиқ оқава сув қувурлари ётқизилиши лозим, қолаверса, иссиқлик тизими ҳам қатор ислоҳотларни талаб этмоқда. Япония томони ушбу масалаларни ўрганган ҳолда ҳамкорлик юзасидан таклифларини тайёрлашини қайд этди. Яқин кунларда икки томон вакиллари яна бир бор учрашишга келишиб олишди.

В хокимияте Ташкента прошла встреча с японской компанией NIPPON KOEI, посвященная сотрудничеству в сфере коммунального обслуживания
Заместитель хокима Ташкента по вопросам жилищно-коммунального обслуживания Бахтиёр Рахманкулов на встрече с представителями компании NIPPON KOEI из страны восходящего солнца рассказал об актуальных задачах в коммунальной сфере столицы.
Представители хокимията дали информацию иностранным гостям о работе системы канализации и теплоснабжения, о задачах, которые необходимо реализовать в данной сфере, о необходимости замены лифтов. Как известно, более 3000 лифтов в Ташкенте подлежат замене, необходимо проложить более 300 км канализационных труб в местах проживания населения, также, система теплоснабжения требует серьёзных реформ. Японская сторона сообщила, что подготовит предложения после изучения данных вопросов более подробно. Стороны договорились о повторной встрече в ближайшее время.