Тошкент шаҳар ҳокимлигида Япониянинг NIPPON KOEI компанияси билан коммунал хизмат кўрсатиш соҳасидаги ҳамкорлик бўйича учрашув бўлиб ўтди
Тошкент шаҳар ҳокимининг уй-жой коммунал хизмат кўрсатиш масалалари бўйича ўринбосари Бахтиёр Раҳманқулов ҳамда Япониянинг NIPPON KOEI компанияси вакиллари иштирокидаги учрашувда пойтахтмиздаги коммунал соҳадаги мавжуд вазият ва соҳадаги долзарб вазифалар кўриб чиқиди.
Унда пойтахт ҳокимиги мутасаддиллари хорижий компания вакилларига Тошкент шаҳридаги оқава сув ва иссиқлик таъминоти қандай йўлга қўйилгани, ушбу тизимларда амалга оширилиши лозим бўлган вазифалар ва лифтларни алмаштириш масалалари ҳақида маълумот бердилар. Маълум қилинишича, Тошкент шаҳридаги 3000дан ортиқ лифтлар янгиланиши керак, шунингдек, аҳоли яшаш пунктларига 300 км.дан ортиқ оқава сув қувурлари ётқизилиши лозим, қолаверса, иссиқлик тизими ҳам қатор ислоҳотларни талаб этмоқда. Япония томони ушбу масалаларни ўрганган ҳолда ҳамкорлик юзасидан таклифларини тайёрлашини қайд этди. Яқин кунларда икки томон вакиллари яна бир бор учрашишга келишиб олишди.

A meeting with the Japanese company NIPPON KOEI dedicated to cooperation in the field of public services was held in the City Hall of Tashkent
2019-11-01 | Society
The deputy Mayor of Tashkent on housing and communal services, Bakhtiyor Rakhmankulov, at a meeting with representatives of the NIPPON KOEI company from the country of the rising sun, spoke about the essential tasks in the municipal sphere of the capital.
Representatives of the City Hall gave information to foreign guests about the progress of the sewerage and heat supply systems, regarding the tasks that need to be implemented in this area, about the need to replace elevators. As you know, more than 3,000 elevators in Tashkent planned to be renewed, more than 300 km of sewer pipes must be laid in the places where the people live, and the heat supply system requires serious reforms. The Japanese side said that it would prepare proposals after studying these issues in more detail. The parties agreed to meet again soon.