Арманистон Республикаси юқори технологияли саноати вазири ўринбосари билан учрашди
30 октябрь куни Ахборот технологиялари ва коммуникацияларини ривожлантириш вазири ўринбосари Б.Олматов Арманистон Республикаси юқори технологияли саноати вазирининг ўринбосари Гегам Левонович Варданян билан учрашди.
Мулоқот чоғида томонлар ахборот-коммуникация технологиялари соҳасида икки томонлама ҳамкорлик улкан салоҳиятга эга эканини қайд этдилар ва ўзаро манфаатли бўлган устувор йўналишларда шерикликни кенгайтириш истиқболлари юзасидан фикр алмашдилар.
Ўзбекистондаги соҳа олий таълим муассасаларида кадрлар тайёрлаш ва IT-мутахассисларнинг малакасини ошириш бўйича ҳамкорлик истиқболларига алоҳида эътибор қаратилди.
Учрашув якунларига кўра, экспертлар даражасида музокараларни давом эттириш учун ҳамкорликдаги ишчи гуруҳини ташкил этиш бўйича келишувга эришилди.

Встреча с заместителем министра высокотехнологической промышленности Республики Армения
30 октября состоялась встреча заместителя министра по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан Б.Олматова с заместителем министра высокотехнологической промышленности Республики Армения Гегам Левонович Варданяном.
В ходе беседы стороны отметили большой потенциал двустороннего сотрудничества в области информационно-коммуникационных технологий и обменялись мнениями по перспективам дальнейшего расширения партнерства в приоритетных направлениях, представляющих взаимный интерес.
Отдельное внимание было уделено перспективам сотрудничества в области подготовки кадров и повышения квалификации IT-специалистов высших учебных заведений Узбекистана.
По итогам встречи достигнута договоренность создать совместную рабочую группу для продолжения переговоров на экспертном уровне.