“Fin Tech Abu Dhabi” танловида Ўзбекистон жамоаси ғолиб бўлди!
2019 йилнинг 21 октябридан 23 октябригача Бирлашган Араб Амирлигининг Абу-Даби шаҳрида бутун дунё бўйлаб 5000 дан ортиқ сармоядор ва инноваторларни тўплаган энг йирик халқаро стартап фестивалларидан бири - MENA FinTech фестивали бўлиб ўтди.
Бу йил IT Парк томонидан ўтказилган Унбоунд Ташкент саралаш босқичида иштирок этган “Mayasoft Ltd" (тўлов карталарининг барча турларидан тўловларни исталган усулда - контакт ва контакциз чип ёки магнит тасма орқали қабул қилиш имконини берувчи PoS мобил терминали) жамоаси биринчи марта Ўзбекистондан иштирок этди.
“Mayasoft Ltd" лойиҳаси нафақат катта қизиқиш билан кутиб олинди, балки “EMERGING MARKETS FINTECH” номинацияси ғолиби ҳам бўлди.
Эслатиб ўтамиз, “FinTech Abu Dhabi" халқаро стартап танлови молиявий технологиялар соҳасидаги лойиҳаларни тўплайди, финалда эса, 50 та энг яхши жамоа ва бутун дунё бўйича 5000 дан ортиқ сармоядорлар ва меҳмонлар иштирок этади.

Команда с Узбекистана выиграла на конкурсе «Fin Tech Abu Dhabi»!
С 21 по 23 октября 2019 года в Абу-Даби, ОАЭ, проходил один из самых масштабных международных стартап-фестивалей MENA FinTech, который собрал более 5000 инвесторов и новаторов со всего мира.
В этом году благодаря отборочному туру Unbound Tashkent, проведенному IT Park, впервые на конкурсе участвовала команда с Узбекистана под руководством Нодира Бадриддинова – «Mayasoft Ltd» (мобильный PoS-терминал, позволяющий принимать оплаты со всех видов платёжных карт любым способом — через контактный и бесконтактный чип или магнитную ленту).
Проект «Mayasoft Ltd» был не только восторженно встречен, но и выиграл в номинации «EMERGING MARKETS FINTECH» (Развивающиеся рынки Финтех).
Напомним, что международный стартап-конкурс «FinTech Abu Dhabi» собирает проекты в области финансовых технологий, а на финале участвуют 50 лучших команд и более 5000 инвесторов и гостей со всего мира.