2019 йилнинг 21 октябрь куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов Бразилия Федератив Республикисининг Фавқулодда ва Мухтор Элчиси (қароргоҳи Москва шаҳрида) этиб тайинланган Товар да Силва Нунесни қабул қилди.
Ишонч ёрлиқларини қабул қилар экан Вазир Элчисининг Ўзбекистонга тайинлангани билан табриклади ва унга муваффақиятли фаолият тилади.
Мулоқот чоғида Ўзбекистон ва Бразилия ўртасида икки томонлама шаклда ва халқаро ташкилотлар доирасидаги муносабатларни мустаҳкамлаш ва ривожлантириш истиқболлари кўриб чиқилди.
Томонлар турли соҳаларда, жумладан мунтазам вазирликлараро сиёсий маслаҳатлашувларни амалиётни тиклаш, Савдо-иқтисодий ҳамкорлик бўйича Ҳукуматлараро комиссиянинг биринчи йиғилишини ўтказиш, ўзаро товар ва хизматлар етказиб бериш номенклатурасини кенгайтириш ва қўшма инвестиция лойиҳаларини амалга ошириш мақсадида икки мамлакат ишбилармон доиралари ўртасида тўғридан-тўғри алоқалар ўрнатиш орқали ўзаро мулоқотни фаоллаштириш тарафдори эканликларини таъкидладилар.

Встреча с Послом Бразилии
21 октября 2019 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов принял вновь назначенного Чрезвычайного и Полномочного Посла Федеративной Республики Бразилия с резиденцией в г.Москве Товара да Силву Нунеса.
Принимая верительные грамоты, Министр поздравил Посла с назначением в Узбекистан и пожелал ему успешной работы.
В ходе состоявшейся беседы были рассмотрены перспективы укрепления и развития отношений между Узбекистаном и Бразилией в двустороннем формате и рамках международных организаций.
Собеседники высказались за активизацию диалога в различных сферах, в том числе путем возобновления практики регулярных межмидовских политических консультаций, проведения первого заседания Межправительственной комиссии по торгово-экономическому сотрудничеству, установления прямых связей между бизнес-кругами двух стран с целью расширения номенклатуры взаимных поставок товаров и услуг, реализации совместных инвестиционных проектов.