2019 йилнинг 21 октябрь куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов Эрон Ислом Республикасининг Фавқулодда ва Мухтор Элчиси этиб тайинланган Ҳамид Наерободийни қабул қилди.
Ишонч ёрлиқларини нусхасини топшириш маросимидан сўнг бўлиб ўтган суҳбат чоғида ҳозирги вақтда Ўзбекистон ва Эрон ўртасида томонларни қизиқтирган барча соҳалардаги ҳамкорликни янада ривожлантиришга йўналтирилган конструктив ва динамик муносабатлар қарор топгани таъкидланди.
Савдо-иқтисодий, инвестиция, транспорт-коммуникация ва туризм тармоқларидаги ҳамкорликни фаоллаштириш, Тошкент ва Теҳрон ўртасида тўғридан-тўғри авиақатновни очиш масалаларига алоҳида эътибор қаратилди.

21 октября 2019 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов принял вновь назначенного Чрезвычайного и Полномочного Посла Исламской Республики Иран Хамида Наерободия.
В ходе беседы, состоявшейся после краткой церемонии вручения копии верительных грамот, отмечалось, что в настоящее время между Узбекистаном и Ираном сложились конструктивные и динамичные отношения, направленные на дальнейшее развитие сотрудничества во всех сферах, представляющих взаимный интерес.
Отдельное внимание было уделено активизации взаимодействия в торгово-экономической, инвестиционной, транспортно-коммуникационной и туристической областях, открытию прямого авиасообщения между Ташкентом и Тегераном.
В заключение встречи Министр пожелал Послу успехов в его деятельности на высоком и ответственном посту.